Následovali řadu dalších sportů a od 1. ledna fungují jako samostatný subjekt s názvem Plavecký klub J. Hradec.

„Těch faktorů, proč jsme ze Slovanu odešli, je pochopitelně víc. Každopádně nyní budeme mít volnější ruce při shánění financí na činnost, zjednoduší se nám i celkový chod a některé administrativní úkony. Je však také pravdou, že na vzniku nového oddílu měli zájem i naši sponzoři,“ uvedla předsedkyně klubu Jana Šimková, která je rovněž hlavní trenérkou nadějných sportovců.

Ve Slovanu tak zůstali hlavně kondiční plavci a pod křídla nově vzniklé organizace přešlo 125 členů, z nichž drtivou většinu tvoří děti. O 95 mladých závodníků se stará celkem devět trenérů a instruktorů. Změnu oddílové příslušnosti však členové Plaveckého klubu vlastně ani nezaregistrovali.

„Pro děti se nic nemění, stále musí poctivě trénovat,“ dodává Šimková s úsměvem.

Ta během dvacetiletého působení v roli trenérky vychovala v bazénu šest mistrů republiky v žákovských kategoriích a se svými svěřenci získala záplavu dalších medailových kovů nejen na domácích šampionátech, což dlouhodobě řadí tento „provinční“ oddíl mezi nejúspěšnější v Česku .

Jestliže v předešlých letech slávu hradeckých plavců šířila taková jména jako Lukáš Jachno, Jan Šimek ml., Jan Rus či Naďa Hradilová, dnes na ně svými úspěchy plnohodnotně navazují především Martin Rus, Matyáš Stáňa, Štěpán Smrž, Karolína Šimková, Anna Bednářová, Viktorie Mňuková či Tereza Pragerová a řada dalších.

Zimní plavecká sezona je v plném proudu, o čemž svědčí i účast jindřichohradeckého klubu na dvou akcích během nadcházejícího víkendu. Část závodníků absolvuje v plzeňském bazénu Prsařský trojboj, další pak čeká kraulařský víceboj, jenž je součástí Velké ceny v Lounech. A je téměř jisté, že se k Vajgaru s prázdnou vracet nebudou.

PLAVECKÝ KLUB JINDŘICHŮV HRADEC:
Datum vzniku:
1. ledna 2010
Počet členů: 125 (z toho 95 dětí)
Předsedkyně: Jana Šimková
Jednatel: Petr Bednář
Členové výboru: Dita Mňuková, Jan Šimek ml., Pavel Straka