Jihočešky odehrály výborný zápas. Od začátku vedly a přestože domácí tým několikrát vyrovnal, vždy dokázaly odpovědět další trefou. Náramně jim vyšel úsek mezi 13. a 18. minutou, kdy vstřelily pět gólů v řadě a mírný náskok si udržely až do přestávky.

Po změně stran hradecké házenkářky odskočily soupeřkám na 16:12, v dalším průběhu však Vršovice manko stahovaly a také zásluhou přesilovky se dotáhly na 18:18, na což hostující trenérka musela reagovat a ohlásila time out. Že to bylo správné řešení vzápětí ukázala Kristýna Plucarová, jež čtyřmi zásahy v řadě zlomila odpor domácího souboru.

Iva Jonová, trenérka Házené J. Hradec: „Ve Vršovicích jsme odehráli super zápas. Hráčky od začátku bojovaly, bylo vidět, že chtějí vyhrát. Vycházely nám signály, výborně střílela z dálky Anna Dolejšová, a to nás hnalo dopředu. Postupně jsme přečetli hru soupeřek a začalo se dařit i obraně. Vršovice po změně stran v 45. minutě vyrovnaly, ale chuť uspět nás neopustila a dokázali jsme na to reagovat. Znovu jsme si vytvořili náskok, který jsme si v závěru už s přehledem pohlídali a dočkali se zasloužené výhry.“

V dalším kole Hradečanky nastoupí v sobotu 12. října ve své hale proti DHC Plzeň (18.30).

Sokol Vršovice – Házená Jindřichův Hradec 25:27 (11:13)

Branky: Kadeřábková 6, Švůgrová 4/3, Motejlová 4/3, Hainzová 3, Rezlerová 2, Dufková 2, Vondrášková 2, Vacková 1, Vyčítalová 1 – Plucarová 7, A. Dolejšová 7, Jasanská 6/2, Jonová 4, Zahradníková 1, Reisnerová 1, Vlková 1. Sedmičky: 6:2. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Beneš, Chalupa.