Jindřichohradecký celek se příští týden přestaví v Bánovcích nad Bebravou a v Olomouci.

V souboji s Porubou po katastrofálním začátku prohrály 23:29 a s pouhými dvěma body zůstávají přikované na samém konci tabulky.

Nepříjemné je pro Jihočešky ale hlavně to, že neuspěly proti jednomu z jejich hlavních konkurentů v předpokládaném boji o záchranu.

„Je to samozřejmě velká komplikace, ale nesmíme házet flintu do žita. Ještě nás čekají odvety základní části a pak boje v play out. Stále máme o co hrát,“ podotkl trenér TJ Házená René Kumpán.

Kolaps na začátku zmiňovaného střetnutí, kdy jeho tým v 19. minutě prohrával hrozivým rozdílem 4:14, nemůže kouč dosud rozdýchat.

„Stále nechápu, proč k tomu došlo a proč jsme nedokázali navázat na kvalitní výkony proti Šaľe či ve Veselí. Holky do zápasu vstoupily naprosto nesoustředěně a kupily chybu za chybou, které protivník nekompromisně trestal. Poruba vtrhla na hřiště jako uragán a bušila do nás, její hráčky dělaly přesně to, z čeho jsme měli v úvodu těžit my,“ přiznal.

O víkendu mají házenkářky volno, ale příští týden je čeká zhuštěný program, který uzavře podzimní část soutěže. Hned v pondělí se představí na půdě slovenského nováčka interligy v Bánovcích nad Bebravou a ve středu pak zajíždějí do Olomouce.

Doma už Jihočešky do konce roku nastoupí pouze 12. prosince ve čtvrtfinále Českého poháru proti Zlínu, kam se probojovaly po vítězství 34:25 na palubovce prvoligové juniorky pražské Slavie.

„Během přestávky nás čeká spousta práce. Musíme zapracovat především na efektivitě střelby, tam nás bota tlačí nejvíc. Družstvo v sobě potenciál má, o tom jsem přesvědčený. A snad pomůže i to, že po návratu Jitky Matouškové bude zase mít přirozeného lídra,“ soudí Kumpán.