Basketbalisté přivítají o víkendu v domácí hale Benešov a Vyšehrad.

Zatímco na palubovce Pardubic totálně propadli střelecky, druhý den v Prostějově si spravili chuť a jednoznačně zvítězili.

Premiéra ve druhé nejvyšší tuzemské soutěži se Jihočechům nepovedla. „Herně to nebylo až tak špatné, ale naši hráči zcela vybouchli v koncovce. Čtyřicetiprocentní úspěšnost střely nedává v mužském basketbalu naději na úspěch. A to ani přesto, že se nám poměrně dařilo v obraně, kde jsme získali 22 míčů a ztratili jich pouze pět,“ poznamenal předseda BK J. Hradec Libor Žižka.

Do poloviny zápasu ani jeden ze soupeřů „nepřelezl“ třicetibodovou hranici, ale po změně stran začal v domácím dresu úřadovat především vynikající Jelínek, jemuž zdatně sekundoval Majerik. Střeleckou tragédií frustrovaný jindřichohradecký celek postupně rezignoval a výsledkem byla porážka o konečných 31 bodů.

Druhý duel s prostějovským nováčkem se z pohledu hostů nesl už v úplně jiném duchu. Ke standardně kvalitní obranné činnosti se tentokrát rozstříleli hlavně Mikeš s Holandou a Sismilichem.

„Ale bojoval celý tým a podařilo se mu odčinit sobotní výpadek. Hráči nechtěli dopustit, aby se z úvodního dvoukola vrátili s prázdnou,“ zmínil Žižka.

Prostějov se v utkání dostal do vedení pouze jednou, když v 8. minutě svítil na ukazateli stav 14:12. Jinak však vývoj střetnutí kontrolovali hosté a tentokrát jim nad očekávání vyšla i střelba z perimetru, o čemž svědčí deset úspěšných trojkových pokusů.

„Mužstvo se uklidnilo a rázem byl jeho projev úplně jiný, což se pochopitelně odráží i v úspěšnosti střelby,“ všiml si šéf klubu.
První liga pokračuje už o nadcházejícím víkendu, kdy se jindřichohradečtí basketbalisté představí poprvé na domácí palubovce. A čekají je kvalitní soupeři, kteří mají po dvou kolech plný bodový zisk. V sobotu na jih dorazí Benešov (18 hodin), v neděli se dlouháni od Vajgaru střetnou s pražským Vyšehradem (10).