Jak hodnotíte utkání?
Bylo to výborné. Konečně jsme bojovaly. A to doopravdy bojovaly. I přes zranění některých holek, například Jitky Matoušků, jsme to všechny odmakaly.

Jaká od zápasu byla očekávání?
Trenér nám říkal, jakou obranu asi soupeř bude hrát a jaké signály a kombinace bychom měly na něj hrát. Věděly jsme, že důležitá bude obrana, zajišťovat se. Zkrátka raději gól nedostat a pak se pokusit nějaký dát. A hlavně bojovnost.

Vnímaly jste důležitost utkání?
Určitě. Žádný tým totiž před zápasem neměl žádné body. A navíc jsme s Pískem samozřejmě rivalové. Jsme moc rády, že se nám podařilo vyhrát.

Navíc poprvé v sezoně…
…přesně tak. Je to obrovská radost. Když se na výhru dlouho čeká, o to více je to pak slastnější pocit.

Samotnému duelu předcházela dlouhá reprezentační přestávka. Prospěla vám?
Myslím si, že ano. Pro nás byla přínosná. Během sezony se totiž jen těžko sejdeme v plném počtu. Většina hráček studuje v jiných městech než Jindřichův Hradec a jak byla pauza a k tomu vánoční svátky, mohly jsme se sejít v plném počtu hráček a zahrát si mezi sebou zápas i na tréninku, což nám pomohlo.

Co jste říkala počtu diváků?
Hrálo se nám dobře, diváci nás totiž podrželi. Když jsme hrály v oslabení, nebo i po červené kartě nás hodně drželi. V závěru tak vyrovnaného zápasu bylo domácí prostředí znát.

Překvapila vás vyrovnanost utkání?
Ani ne. My totiž, i když jsme favorité, tak se nikdy nedokážeme utrhnout na rozdíl pěti branek. To už si snad ani nepamatuji, kdy se nám to povedlo naposledy. U nás je klasické, že to taháme až do konce.

Když jste vstřelila poslední branku, bylo rozhodnuto?
Myslím, že ten poslední gól nebyl rozhodující. I kdybych ho totiž nedala, Písek by stačil založit už jen jeden útok a my při tom vedly o dvě branky. Samozřejmě jsem za něj ráda, ale mnohem důležitější byly od spoluhráček ten před tím nebo ze sedmičky, kdy jsem byla faulovaná. V té situaci bylo dost náročné střílet, a tak jsem ráda, že se to podařilo proměnit.

Máte první výhru, co teď?
Nyní nás čekají Michalovce, které jsou jednoznačným favoritem. Ale další zápas pak máme Senec, který je hratelný. Na podzim jsme s ním hrály první zápas, kdy jsme měly formu, ale i tak se nepodařilo vyhrát. Nyní bychom to tak chtěly vylepšit a vyhrát. Senec je tak naše další meta, kde bychom chtěly získat další dva body.