Jindřichohradeckým Lions zbývá do jejího konce odehrát pouze šest utkání, z nichž se hned ve čtyřech případech předvedou na domácí palubovce. Vylepšit si pozici před play off se pokusí již o víkendu, kdy ve své hale přivítají Liberec a Trutnov. Navíc, pokud oba duely zvládnou, měli by se v tabulce vrátit mezi elitní čtyřku.

Daleko náročnější z obou protivníků zřejmě budou zítra liberečtí Kondoři, kteří ve vyrovnané soutěži usilují o postup mezi osm nejlepších. Zatím jim s bilancí 11 výher a 9 porážek patří sedmá příčka. V první polovině soutěže se radoval jindřichohradecký tým, který na severu Čech po velkém boji vyhrál 69:66.

„Liberec se vydal podobným směrem jako my. Má mladé mužstvo doplněné o několik zkušených hráčů, hlavně Landu s Prachem. Určitě nás čeká mimořádně náročný duel, protože soupeř bojuje o postup mezi osmičku týmů, které postoupí do vyřazovacích bojů. Očekávám vyrovnaný souboj, podobně jako v prvním vzájemném měření sil, který se patrně bude rozhodovat až v koncovce,“ soudí trenér BK Lions J. Hradec Karel Forejt.

Kara Trutnov v letošní sezoně spíše paběrkuje. Během dosavadního průběhu I. ligy dokázala zvítězit pouze čtyřikrát a visí nad ní hrozba sestupu. Na jeho odvrácení má ještě šest kol, a proto ani její hráči nebudou pro Lions snadnou kořistí, i když papírové předpoklady jasně hovoří pro domácí celek. Jihočeši na podzim na půdě „kožešníků“ zvítězili desetibodovým rozdílem 89:79.

„Nesmíme se hlavně nechat ukolébat postavením trutnovských basketbalistů v tabulce. Mají velezkušený celek, který bude hrát jako o život, protože v současné chvíli mu nic jiného ani nezbývá,“ poznamenal kouč.

Ten pro oba víkendové zápasy chystá ve hře svých svěřenců určité taktické změny.

„Oba týmy mají velmi nebezpečné střelce trojek, tak se na to musíme připravit,“ nechce dopředu prozrazovat své záměry.
Tajemný zůstal i v souvislosti s chystaným příchodem nové akvizice do jeho týmu.

„Pokud se podaří vyřídit všechny formality, je pravděpodobné, že do zápasů nasadíme jednu zahraniční posilu na post pivota,“ připustil.
Kromě dlouhodobě zraněných Studeného, Prince a Linharta budou mít Jihočeši k dispozici všechny další kmenové hráče a navíc existuje možnost, že dres Lions během víkendu v závislosti na program nejvyšší soutěže Mattoni NBL oblékne i někdo ze čtveřice pendlů Holanda, Sismilich (Brno), Hubálek, Zachrla (Kolín).