Strakonice – Strakonické basketbalistky v sobotu narazily na dalšího velice silného soupeře z čela tabulky. Byla jím Kara Trutnov. Navzdory tomu, že se jednalo o souboj týmů z opačných pólů tabulky,  byl v sobotu v podvečer pod strakonickými koši k vidění více než zajímavý zápas.
Hráčky Strakonic si na favorizované Východočešky vyšláply bez respektu a po pěti odehraných minutách  vedly rozdílem devíti bodů 12:3. Trutnov se proti dobře bránícím Jihočeškám neprosazoval  vůbec snadno. Dvě a půl minuty před koncem první čtvrtiny ale Kara přece jen snížila na 14:10. Čtyřbodový náskok si Strakoničanky udržely až do konce první čtvrtiny, kterou vyhrály 17:13.
Velice dramatická bitva pokračovala i ve druhé čtvrtině. Jihočešky bojovaly jako lvice a basketbalistkám Trutnova se podařilo přiblížit maximálně na dva body. Zhruba v polovině druhé čtvrtiny  vedly Strakonice 19:17. Strakoničanky však po snížení  vždy odskočily a stále si držely minimálně dvoubodový náskok. Herně velice vyrovnaná druhá čtvrtina byla vyrovnaná i na skóre a skončila 11:11. Celkově tedy Strakonice vedly po poločase stále o čtyři body 28:24.
Třetí čtvrtina  pokračovala ve stejném duchu jako druhá. Bojovalo se o každou píď palubovky a diváci se bavili. Třetí čtvrtina skončila téměř stejným výsledkem jako druhá. Pouze strakonické basketbalistky daly o jeden bod méně. Po třech čtvrtinách tak byl stav 38:35 pro Strakonice.
Kaře Trutnov vyšel nástup do závěrečné čtvrtiny a po minutě a deseti vteřinách se Kara vůbec poprvé v utkání dostala do vedení. Karta se obrátila a od té chvíle marně dotahovaly vedení soupeřek Strakonice. Po dvou a půl minutách čtvrté čtvrtiny byl stav 40:44 a pět minut před koncem to bylo už o šest bodů 46:52. Poslední část zápasu vyšla Trutnovu parádně a dvě minuty před koncem už měly Východočešky náskok deseti bodů 48:58. Jihočešky ještě v samém závěru sympaticky zabojovaly a stáhly na konečných 55:60.

Eduard Gaisler: „Utkání mělo vysokého favorita a hodně diváků asi očekávalo hladký průběh. Musím ale naše děvčata pochválit za velice bojovný výkon. Hrály opravdu excelentně. Potenciál určitě máme, potřebujeme ale do rotace alespoň osm vyrovnaných hráček. Tíha ležela pouze na šesti hráčkách a v závěru nám logicky chyběly síly. V posledních šesti minutách navíc kralovala výborná Andersonová v dresu Trutnova.  V předchozím průběhu se nemohla prosadit, ale na konci si vše vynahradila."