Kvalitu svého týmu na útočné polovině si pochvaloval také Karel Forejt. „Zlepšili jsme trestné hody, měli dobré procento trojek a tradičně jsme se mohli opřít o útočný doskok," uvedl kouč Lions.

Útok jeho svěřenců byl podle něj rozhodující. „Měli jsme pět střelců nad deset bodů, což my normálně nemáme. To rozhodlo, protože soupeř měl o jednoho méně."

Hostující sestava výrazně oslabila po odstoupení Kennyho Kornowskiho, který se zranil. „Statisticky je to nejlepší střelec celé soutěže a samozřejmě nám chyběl. Naše síla pod košem už nebyla taková," řekl Růžička.

I přesto však Tuři ve třetí čtvrtině dokázali dotáhnout dosavadní náskok Lvů. „Soupeř v tu chvíli měl na hřišti asi více odpočatější sestavu. U nás se začala projevovat únava," všiml si Forejt. Lvi však zabojovali, nápor Svitav odrazili a utkání dovedli k vítězství.

„Zápas byl dlouho na vážkách a já jsem rád, že jsme ho zvládli. Věřím, že jsme se dokázali nastartovat před pro nás důležitou sérií dalších zápasů," poznamenal Forejt.

V sobotu Jindřichohradečtí hrají na půdě aktuálně posledního Brna. „Jsou sice nováčkem, ale podle mých zpráv hrají velice dobře. Takže nás tam čeká určitě těžký zápas."

Příští středu pak Lions doma přivítají Ústí nad Labem, které je se stejnou bilancí, tří výher a pěti porážek, jako Jihočeši na osmém místě. „Ve svém týmu mají čtyři Američany," varuje trenér.

„Chci však věřit tomu, že doma letos podáváme dobré výkony, což bychom nemohli zvládat bez výborné podpory fanoušků. Tým si v naší hale začíná věřit, což je strašně důležité," říká Karel Forejt.

Statistika utkání

BK Lions J.Hradec – QANTO Tuři Svitavy  99:83 (26:20, 47:40, 75:67)

Body: Pavlík 21, P. Novák 20 (7 doskoků, 3 asistence, 8 získaných faulů), Tracey 16, Rolls 14 (6 asistencí), Aušprunk 10, Vošlajer a Ringgold 8, Kysela 2 – Harčár a Jelínek 16, Kyles 13, Kornowski 11, Peterka 9, Teplý 8, Moravec 6, Šindelář 4.

Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Benda. Komisař: Volejník. Diváci: 650. Trojky: 11:8. Fauly: 25:26. TH: 26/22:21/13.