Zápas 3. kola Českého poháru, v němž J. Hradec podlehl opavskému extraligovému celku 82:107, přinesl ze strany domácího týmu solidní výkon, který však zkresluje výpadek v závěrečných minutách.

„Tři čtvrtiny jsme s favoritem drželi krok, náš výkon však degradovaly hlavně poslední tři minuty. Za prvé jsme odešli fyzicky, čemuž se však při porovnání trénovanosti obou mužstev nelze divit, a za druhé mě zklamalo, že naši hráči v závěru tak trochu rezignovali,“ poznamenal kouč BK J. Hradec Karel Forejt.

Nicméně připustil, že utkání splnilo účel velmi kvalitní přípravy na nadcházející prvoligové boje.

V nich to v tabulce šestí Jihočeši nebudou mít vůbec jednoduché. Oba víkendoví soupeři totiž disponují kvalitními a velmi zkušenými kádry.
Trutnov sice momentálně figuruje až na 11. příčce s bilancí 5 vítězství a 11 porážek, nicméně v žádném případě se ještě nevzdal naděje na proklouznutí do první osmičky, která zaručuje účast v play off.

Pražské Spartě patří dokonce páté místo, přičemž má na svém kontě již 12 vítězství a pouze 4 porážky. A takové výsledky se od nováčka I. ligy určitě nečekaly.

„Oba duely budou moc těžké, ale já si myslím, že přece jen náročnější bude souboj s Trutnovem. Je to nevyzpytatelný tým, jenž má deset vyrovnaných hráčů a když mu to sedne, je schopný porazit kohokoliv. Nesmíme dopustit, aby se rozhodovalo až v koncovce, tam by asi díky svým zkušenostem měli navrch hráči soupeře,“ domnívá se trenér.
Sparta zase spoléhá na excelentní základní pětku, ostatní členové kádru už takové výkonnosti nedosahují.

„Tady se musíme zaměřit na co nejdůslednější obranu a pokusit se eliminovat klíčové sparťanské střelce.“

Ale i oba víkendoví protivníci by se měli mít před jindřichohradeckými basketbalisty hodně na pozoru. Svědčí o tom i fakt, že z posledních osmi ligových duelů jich plných sedm vyhráli!

„I z tohoto pohledu bude mým největším úkolem vyhnat hráčům z hlavy jakékoliv možné podcenění soupeřů a připomenout jim, že předchozí dvě cenné výhry z Vyšehradu a Benešova by v případě, že bychom je nyní nepotvrdili doma, okamžitě ztratily cenu. Ale byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil, že oba zápasy zvládneme,“ podotkl Forejt.

V sestavě BK J. Hradec se neobjeví Šebela, který se bude po nemoci ještě rozehrávat v druholigových Šlapanicích. A pokud Děčín uvolní Holandu na oba duely, jihomoravskému celku by o víkendu pomáhal i Gazda. Ostatní hráči jsou v pořádku, i když s virózou v týdnu bojovali Sismilich a Rotrekl.

JAK NASTOUPÍ?
Rozehrávači: Procházka, Bubeník, Holanda, (Gazda).
Křídla: Rotrekl, Sismilich, Synáček, Šustek.
Pivoti: Novotný, Mikeš, Šušák.
Trenéři: Forejt, Šperl.