Domácí mužstvo, které je suverénním lídrem soutěže, nastoupilo bez zraněného pivotmana Jana Tomance. Hosté, jimž v desetičlenné tabulce patří osmá pozice, přijeli i s Janem Mrázem, Martinem Kolářem (oba Hradec Králové), Filipem Novotným (Nymburk A), Lubošem Kovářem a Eduardem Kotáskem (oba Svitavy). Tato pětice hráčů už v sezoně nasbírala celkem 45 startů v různých týmech KNBL.

Jindřichohradecký favorit v prvním vzájemném utkání v Nymburku vyhrál 103:64 a rovněž v domácím prostředí mladíky od Labe nijak nešetřil. Do vedení se dostal ve druhé minutě, kdy skóre načal Martin Bašta a poté náskok periodicky stále navyšoval. Do dvojciferného odstupu ho poprvé dostal Američan Terrell Lipkins (7. – 18:7).

Vzhledem k tomu, že Fio Basket vydržel hrát po celé utkání s plnou koncentrací, nemohl hostující celek ani myslet na lichotivější výsledek.

O dvacet bodů jihočeský tým poprvé vedl v 16. minutě (46:26), třicetibodový odstup platil ve 31. minutě (79:49) a největší rozdíl byl 37 bodů (37. – 97:60). Trojcifernou normu vítězové naplnili již tři minuty před koncem, kdy jednu ze svých tří trojek zaznamenal Jiří Šoula.

Karel Forejt, trenér Basket Fio banky: „Vzhledem k pauze v nejvyšší soutěži jsme čekali, že béčko Nymburka přijede v silném složení, což se sice potvrdilo, ale i přesto průběh utkání vyzněl jednoznačně v náš prospěch. Rozhodla kvalita kádru, přestože jsme postrádali Tomance s Pickou, chuť hrát a velmi slušná obrana hlavně v první půli.“

Hradečtí basketbalisté jsou bez porážky v čele tabulky I. ligy. V 11. kole je v pátek čeká duel na půdě posledního Vyšehradu (19 hodin).

Basket Fio banka J. Hradec – Basketball Nymburk B 106:73 (24:14, 50:32, 77:49)
Sestavy a body: Šoula 24, Stegbauer 23, Zuzák 18, Bašta 18, Jokl 8, Lipkins 8, Kantůrek 4, Šourek 3, Bzonek, Fical – Novotný 16, Kovář 12, Kolář 12, Jirák 8, Kulich 6, Kotásek 6, Mareš 5, Kurka 2, Mráz.
Trestné hody: 14/9:13/8. Trojky: 11:7. Fauly: 15:17. 5 osobních chyb: 0:1 (33. Kulich). Rozhodčí: Vávrová – Jon. Diváci: 500.