V prvním poločase si Turkyně udržovaly neustále tří, čtyřbrankový náskok, jenž získaly hned na počátku jinak velice dramatického střetnutí. Jindřichohradecký celek totiž nezachytil jejich nástup a několikrát poměrně lacino inkasoval.

Po změně stran se hrálo v rychlém tempu nahoru, dolů, Jihočešky dvakrát dokázaly snížit na rozdíl jediného zásahu, ovšem vlastní nedisciplinovaností a nepřesnou muškou dovolily domácím opět odskočit až na pětibrankový rozdíl, takže osm minut před koncem svítilo na časomíře skóre 25:20.

V závěru však Izmiru začaly docházet síly, čehož finišující hostující tým využil ke zkorigování výsledku, který mu dává naději do odvety.

René Kumpán (trenér J. Hradce): „Mrzí mě, že jsme zahodili minimálně sedm tutovek, čímž jsme se připravili o ještě lepší výsledek. Z pohledu odvety však není porážka o tři góly žádnou tragédií. Zápas přinesl rychlou a velice agresivní házenou, ale tak se dnes ve světě prostě hraje. Pokud nám někdo v interlize vyčítá přehnanou tvrdost, měl by takový duel podstoupit.“

BSK Izmir – Házená J. Hradec 27:24 (16:13)
Nejvíce branek JH: Martinková 9, Bubeníková 4, Kohoutová, Eliášová 3.
Sedmičky: 5/4:2/1.
Vyloučení: 6:2.
Diváci: 250.