Průhonický park Pavle Schorné svědčil

Průhonice - Nápad pořádat běžecké závody v pražských parcích se loni ujal, letos tedy pokračují II. ročníkem, přičemž se již jedná o třídílnou sérii „La Sportiva Prague Park Race 2017". Jejím prvním kláním letoška byl čtrnáctikilometrový běh Průhonickým parkem, kterého se zúčastnilo 396 startujících.

12.4.2017

Pavla Schorná (vlevo) a Kamila Gregorová.Foto: archiv P. Schorné

Běžecky nešlo o náročný závod, neboť unikátní botanický skvost, jenž je zapsán v seznamu památek Unesco, má spíše rovinatý ráz, přestože pár nenáročných výběhů a sběhů rovněž obsahoval. Dvakrát účastníci museli po schodech, čekaly je úzké pěšiny, přebíhali ve dvou případech i přes silnici III. třídy a chvíli po startu se proběhli přímo parkem v Průhonicích.

Vše absolvovala i Pavla Schorná, sedmatřicetiletá biatlonistka ze Starého Města pod Landštejnem. Mezi ženami ji porazila jenom o 12 let mladší Kristiina Mäki, česká reprezentační vytrvalkyně a vícenásobná národní rekordmanka na dráze. Jihočeška, jež běžela v barvách Mizuno, za ní zaostala necelých 76 sekund. Celkově v absolutním pořadí skončila osmá, pokořila 220 mužů. Ve své věkové kategorii skončila nejvýše, svoji kamarádku Kamilu Gregorovou, známou pod dívčím jménem Jirků jako orientační běžkyni někdejšího Slovanu J. Hradec, za sebou nechala o více než minutu. Druhý podnik parkových běhů bude hostit v neděli 25. června údolí Divoká Šárka.

Absolutní pořadí (396): 1. Jan Janů (Hvězda Pardubice) 45:52,5, 2. Jan Procházka (INOV8 team) +1:10,9, 3. Petr Soukup (Jičín) +2:57,0, 8. Pavla Schorná (Mizuno team) +6:26,8.
Ženy (170): 1. Kristiina Mäki (PSK Olymp Praha) 51:03,3, 2. Schorná +1:15,9, 3. Kamila Gregorová (Mizuno team) +2:28,4.
Ženy Z30 (83): 1. Schorná 52:19,3, 2. Gregorová +1:12,5, 3. Monika Preibischová (AC M. Lázně) +3:49,6. (rop)

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

V bystřické knihovně je až do konce letošního roku k vidění výstava Pocity.
4

OBRAZEM: V Bystřici vystavují Pocity

Mladík se projel na cizím kole

Třeboň - Čtveřice mladých lidí vzbudila pozornost strážníků svou noční zábavou.

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Jindřichův Hradec - V jindřichohradecké městské sportovní hale se uskutečnilo mistrovství republiky ve volejbalu nejstarší věkové kategorie nad 50 let. Představilo se celkem 16 týmů, z toho byl půltucet ženských družstev.

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Jindřichohradecko - Představujeme miminka narozená od 16. do 21. září.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.