Do prvního setu vlétli hosté z Č. Budějovic jako velká voda. Precizní výkon navíc podpořil skvělým taktickým servisem Jan Kuliha. Hosté si velice brzy vypracovali zásadní náskok, první set skončil naprosto jasně 15:25. Benátky nezachránil ani příchod exbudějovického Radka Motyse.
Druhý set nabídl naprosto vyrovnanou partii. Ale jen do technického oddechového času. „Věděli jsme, že Jihostroj má výborný servis, to se potvrdilo," vyprávěl trenér Benátek Miroslav Malán. Právě podání dělalo domácímu celku velký problém, tím snadnější byla role Jihostroje v útoku.
Třetí set nenabídl žádnou dramatickou změnu. Jihostroj vyhrál hladce po velmi dobrém výkonu. Nejlepší hráč zápasu Radek Mach hodnotil: „Jsme rádi, že se nám zápas povedl, chceme vítězství potvrdit ve čtvrtek v pohárovém utkání v Karlových Varech, kde se pokusíme postoupit do další fáze soutěže."
13. kolo extraligy: Benátky – Jihostroj ČB 0:3 (-14, -19, -19), rozhodčí Zimmermann – Kořenek, čas: 63 minut, diváků 540. Jihostroj ČB: Habr, Fila, Kuliha, Miochálek, Sobotka, Mach – libero Hupka. Trenér Jan Svoboda.