Pořadatelé připravili pro přihlášené posádky trať o celkové délce 370 kilometrů, z čehož rychlostní zkoušky tvoří více než 100 km. Start zítřejší úvodní „noční“ etapy je v 19.45 hodin z náměstí v Nové Včelnici, v sobotu se jezdci se svými vozy vydají na trať v 9 hodin ze Střížovic a do cíle, který bude opět v Nové Včelnici, dorazí zhruba kolem 17. hodiny.

„Půjde o kombinaci loňských osvědčených úseků RZ a zcela nových rychlostních testů, na nichž se ještě nikdy žádná rallye neuskutečnila,“ připomíná Petr Michálek z pořadatelského týmu Radouň Motorsport.
K této rallye už tradičně patří noční jízda a nejinak tomu bude i letos.

„Posádky tak zažívají pravé soutěžácké noční závodění. Na pátek jsou připraveny čtyři erzety na dvou úsecích, druhý den pak na závodníky čeká devět rychlostních zkoušek na třech úsecích. Tradiční ikonou Radouňské rallye se stal v posledních letech populární okruh, který tedy ani letos nemůže chybět a povede mezi Horní Radouní a Starým Bozděchovem,“ přibližuje trať, která je vytyčena například i přes Vlčetínec, Okrouhlou a Kostelní Radouň či Jarošov nad Nežárkou .

Seznam přihlášených posádek nyní čítá 96 vozů. Diváci se opět mohou těšit na velice pestré startovní pole, které bude měřit své síly a umění v sedmi soutěžních třídách.

„Na jedné straně budou k vidění silné vozy třídy A4 značek Mitsubishi a Subaru, na straně druhé třeba historická auta značky Škoda, Audi a chybět nebude ani populární Trabant. Uprostřed startovního pole budou v akci bývalé vozy továrního týmu Škoda Motorsport. Soutěže se kromě českých jezdců zúčastní i dvě desítky posádek z Polska, které mají tento závod ve stále větší oblibě,“ uvedl Michálek.

Pořádající stáj budou reprezentovat například posádky Šojsl – D. Karásek, K. Karásek – Hrubý (Š 100), Michálek – Hála (Suzuki Swift) či P. a J. Šelepovi (Š Rapid), na start se postaví třeba i jindřichohradečtí Karger s Maryškou (Š Felicia).

O bezpečnost a organizaci tohoto nejvýznamnějšího motoristického podniku na Jindřichohradecku se bude starat na 250 pořadatelů.

ITINERÁŘ RALLYE:

I. ETAPA (pátek 25. června)
Start: Nová Včelnice (19.45)
RZ 1, 3: Střížovice
RZ 2, 4: Vlčetínec
Celkem: 116 km (RZ 32 km)
II. ETAPA (sobota 26. června)
Start: Střížovice (9.00)
RZ 5,8, 11: Střížovice (opačně)
RZ 6, 9, 12: Hadravova Rosička
RZ 7, 10, 13: Starý Bozděchov
Celkem: 253 km (RZ 70,5 km)
Více informaci naleznete na: www.radounmotorsport.cz