Jindřichohradecký RC Oliver se stal mistrem republiky družstev

V průběhu celé soutěže, která se hraje turnajovým způsobem, tým z herny na sídlišti Vajgar ztratil pouhá dvě utkání a o jeho vítězství rozhodla při rovnosti bodů lepší bilance vzájemných zápasů s druhým Táborem. Třetí příčku pak obsadili ricochetisté mohutně finišující pražské Palmovky.

Zlatým písmem se do poměrně krátké historie klubu zapsalo družstvo ve složení Michaela Volfová, Petr Hušek, Jan Pulkráb, Petr Sobotka, Martin Volf a Petr Sedlačík.

O titulu pro Jihočechy se rozhodovalo až v závěrečném čtvrtém kole, jenž se konalo v Praze na Palmovce. RC Oliver si v něm poradil s Pecí pod Sněžkou, Hradcem Králové, pražským Pro–6 i do té doby vedoucím Táborem. Všechny své soupeře zdolal hladce 3:0 a jeho hráči tak mohli začít slavit.

„Je pravda, že Táboru jsme vyfoukli titul na poslední chvíli. Důležitým vítězstvím k němu přispěl i Petr Sedlačík, jenž nastoupil poprvé v sezoně a hned získal veledůležitý bod proti táborskému Kindlovi. Úspěch je o to cennější, že jsme jej vybojovali jako nováček a s nejnižším věkovým průměrem ze všech účastníků,“ poznamenal člen týmu Jan Pulkráb, jinak druhý muž aktuálního českého ricochetového žebříčku, který stejně jako Volfová, Hušek i Volf vyhrál všechny své zápasy závěrečného turnaje.