Třeboňská Jiskra Lázně, která se v závěrečných šesti utkáních základní části pokusí prosmýknout mezi osmičku nejlepších týmů do play off, dnes na domácí palubovce přivítá v tabulce druhou Lokomotivu Plzeň (17 hodin). Specifické utkání čeká zkušeného křídelníka lázeňského týmu Roberta Kotlabu, jenž před časem oblékal dres právě tohoto soupeře.

Jiskra během pauzy ladila formu na závěrečnou fázi sezony v Zubr extralize, ale trenér Jordák s přístupem svěřenců příliš spokojený nebyl. Jak hodnotíte průběh přípravy z pozice hráče?
Příprava a tréninky byly velmi dobře připraveny. Bohužel jsme se však scházeli pokaždé v jiném složení. Je to dané i tím, že každý z nás má pracovní či studijní povinnosti. Uvidíme, jak se to projeví v zápasech.

Většina sportovců bere fyzickou přípravu jako nutné zlo. Vidíte to také tak?
Nutné zlo to opravdu je, ale já jsem již na přípravy zvyklý. Zažil jsem jich už opravdu hodně, takže s tím nemám až takové problémy. Nabrat rychlost a sílu je totiž potřeba. Je to pak rozhodující zejména v závěrech zápasů.

Během své házenkářské kariéry jste oblékal i plzeňský dres. Bude pro vás sobotní duel s Plzní něčím výjimečný?
Výjimečný bude spíš tím, že potřebujeme vyhrát, abychom mohli pomýšlet na play off. Rád bych si ho v Třeboni zahrál. Bylo by to dobré i pro naše fanoušky. Jinak po mém odchodu z Plzně se hráčský kádrdo značné míry obměnil, takže taková ta zdravá rivalita a vzájemné hecování není až takové, jako kdyby tam působili házenkáři, s nimiž jsem hrával.

Jak na své působení v plzeňském týmu vzpomínáte?
Na angažmá v Plzni nedám dopustit. Byla tam perfektní parta lidí. Poznal jsem nové prostředí, nové spoluhráče. Jsem rád , že jsem zažil, jak funguje i jiný házenkářský klub.

Vašemu sobotnímu soupeři se v letošní sezoně opravdu mimořádně daří. Na svém kontě má pouze dvě prohry. V čem je síla tohoto manšaftu?
Plzeň hraje opravdu velmi dobře. Mě osobně docela překvapila. Mají na střední spojce skvěle hrajícího Bečváře, na pivotu zkušeného Šetlíka a na levé spojce hraje Šik. Tito tři dávají jejich týmu tvář. K tomu mají i výborné pravé křídlo Linharta. Praktikují agresivní obranu, které dominují již zmiňovaní Šik se Šetlíkem.

Čím může Třeboň silného soupeře zaskočit?
Všichni musíme podat velmi soustředěný výkon a celé utkání hrát na hranici svých možností. Vyvarovat se chyb v postupném útoku, hrát velmi trpělivě. Pokud nám bude dobře fungovat obrana, můžeme se dostávat do rychlých útoků a dávat laciné branky. To by mohla být proti Plzni naše hlavní zbraň.

O postupu do vyřazovací části v tak vyrovnané tabulce rozhoduje každičký bod. Třeba právě bod získaný proti Plzni. To je jistě silná motivace.
Motivace je to opravdu veliká. Pokud chceme do play off, měli bychom porazit i takového soupeře, jakým je Plzeň. Vítězství by nám dodalo velkou morální sílu do dalších zápasů. Já sám věřím, že je v našich silách tohoto protivníka zdolat. V Plzni jsme odehráli vyrovnané utkání, které jsme ztratili až v závěru. Teď hrajeme v domácím prostředí, a to by měla být naše velká výhoda.

Matej Měchura