A rád by se s letošním účinkováním v této prestižní soutěži rozloučil co nejdůstojnějším způsobem.

„Nám sice při pohledu do tabulky už zdánlivě o mnoho nejde, ale budeme hrát o čest a přízeň diváků, což určitě není málo,“ připomíná trenér předposledního celku WHIL René Kumpán.

Minulé kolo, v němž o víkendu J. Hradec prohrál v Partizánskem 17:21 a Zlín zvítězil na bratislavském Interu 31:22, totiž s definitivní platností rozhodlo o tom, že Jihočešky stejně jako loni skončí nejhůře ze všech českých účastníků interligy a o uchování příslušnosti i pro příští sezonu tak musí na počátku května svést dvouzápasovou baráž s vítězem I. ligy, kterým bude pravděpodobně Most.

„V zápase s olomouckými házenkářkami máme možnost vyzkoušet si některé prvky, které se nám určitě budou hodit v rozhodující fázi sezony. Tím ovšem neříkám, že se nepopereme o co nejlepší výsledek,“ zdůraznil.

Kumpán se ještě stručně vrátil k poslednímu vystoupení v Partizánskem, kde jeho svěřenkyně – stejně jako v mnoha jiných utkáních – doplatily na mizernou střeleckou produktivitu.

„Je to skutečně už obehraná písnička. Pokud zahazujeme jednu šanci za druhou, nemůžeme uspět. Holky navíc byly jako tělo bez duše, což se v průběhu střetnutí stupňovalo, neboť v hale hlásili i průběžný stav souběžně hraného střetnutí Interu se Zlínem. Ale tím je nechci omlouvat,“ uvedl kouč.

Komplikace

Ještě víc než samotná porážka jej však mrzí ztráta největší opory týmu Zuzany Kupkové, která si ve zmiňovaném zápase poranila loket.

„Těžko předjímat délku její absence, ale doufám, že do baráže, která nás čeká vlastně až za měsíc a půl, se dá dohromady. Pokud ne, bude to pro nás velká rána. Na druhou stranu bychom měli mít k dipozici Urbanovou s Bílou, u nichž spoléháme zejména na to, že uplatní své zkušenosti,“ nastínil Kumpán.