Jindřichohradecké interligové házenkářky se zítra představí na půdě slovenské Šaľy.


„I když momentálně není na špičce soutěže, stále se jedná o jeden z nejlepších celků interligy. Čeká nás velice těžký zápas a jakýkoliv bodový zisk by pro nás měl cenu zlata,“ uvědomuje si sílu soupeře trenér Házené J. Hradec René Kumpán.

Největší zbraní Šaľy je podle jeho slov hra spojek, propracovaný má i rychlý přechod do útoku a kvalitní střelbu.

„Naše šance spatřuji pouze za předpokladu, že se budeme maximálně koncentrovat na důraznou obranu a vzadu to jednoduše zabetonujeme. Obezřetní však musíme být i v ofenzivní činnosti. Abychom neinkasovali laciné góly z brejků po našich zbytečných ztrátách míče, je zapotřebí hrát s rozvahou a soustředit se na postupné útoky,“ tvrdí kouč.

Do sestavy Jihočešek se vrací uzdravená zkušená spojka Zuzana Kupková, vyloučen není ani start další spojky Simony Klečacké. Po zranění kolena začala s tréninkem už i křídelnice Petra Bubeníková.


“V jejím případě záleží na rozhodnutí lékaře. Uvidíme, nechceme nic uspěchat. Ale zřejmě ji budeme šetřit až na domácí utkání s Michalovcemi, které hrajeme 14. března,“ poznamenal Kumpán.


Smůla nadále provází i kapitánku Jitku Matouškovou. Té v minulých utkáních vystavila stopku naštípnutá kůstka na ruce, nyní ji pro změnu skolila angina.