Závod se uskutečnil se v bavorském Bergenu jako „Hochfellen Berglauf“, který se tam běžel již po čtyřiačtyřicáté. Mezi 242 běžci byla Česká republika v ženské kategorii zastoupena Pavlou Schornou, závodnicí z Klubu biatlonu Staré Město pod Landštejnem. Byl to pro ni čtvrtý závod seriálu, v němž je po německé akci na průběžném třetím místě.

Pokud doběhne ve finále SP, jejž hostí Šmarna Gora ve Slovinsku, alespoň jednadvacátá, má jistotu, že v celkovém pořadí skončí nejhůře bronzová. Do konečného pořadí se započítává pět nejlepších výsledků, přičemž Schorná bude zapisovat všechny své účasti. Vynechala druhý díl v rakouském Bludenzu na začátku června a na konci srpna pátou část v italské Suse. Do Slovinska se naopak chystá a ještě tam může atakovat celkové prvenství.

Pohárové pořadí vede Italka Alice Gaggiová, jež v Bavorsku chyběla. Na Schornou má náskok 65 bodů, před druhou Rakušankou Andreou Mayrovou, suverénní vítězkou z Bergenu, je o 40 bodů. Obě by tedy při správné konstelaci mohla ještě Jihočeška pokořit. V Bergenu za pohodové čtvrté místo přidala do své sbírky osmdesát bodů, na trati 8,9 km dlouhé a s převýšením 1074 metrů za sebou nechala i 169 mužů. V její kategorii žen startovalo 41 běžkyň z Německa, Rakouska, Austrálie a V. Británie.

Ženy (41): 1. Andrea Mayrová (Rakousko) 47:32 min., 2. Sarah Kistnerová +3:05, 3. Michelle Maierová (obě Německo) +3:40, 4. Pavla Schorná (ČR) +7:02, 5. Renate Forstnerová (Německo) +10:29, 6. Catriona Buchananová (V. Británie) +11:21. 

Roman Pišný