Základem úspěchu byla jeho bezchybná střelba na všech položkách (20 ran, z toho 10 vleže a 10 vstoje). Navíc se v běžecké části skvěle vypořádal i s náročnou šestikilometrovou tratí.

„Na trať vystartoval se ztrátou 1,34 minuty na základě výsledku předchozího závodu ve sprintu, kde skončil osmý a dokázal se tedy posunout o tři místa,“ poznamenal otec úspěšného reprezentanta a šéf staroměstských biatlonistů František Schorný.

Nejlepší výsledek v kariéře okořenil Schorný i oceněním pro nejlepšího střelce celého šampionátu, který se konal ve vysoké nadmořské výšce 1800 metrů.

„Bohužel na tuto specializovanou přípravu chybí finanční prostředky a navíc na mistrovství světa startovali ve většině profesionálové,“ zdůraznil F. Schorný.

Velmi dobrou běžeckou formu potvrdila v kategorii žen také Schorného oddílová kolegyně Pavla Matyášová. Ve sprintu po střelbě vleže útočila na medaili, ale pokazila položku vstoje a nakonec skončila sedmá. Ve stíhacím závodě pak znovu excelovala v běhu, ale stejně jako v přecházejícím klání ji o lepší umístění připravila horší střelba ve stoje a obsadila tak osmou příčku.