Nejúspěšnější sportovec roku 2008 okresu Jindřichův Hradec.

Slavnostní ceremoniál se uskuteční příští čtvrtek v městském kulturním středisku v Dačicích.

Stejně jako v předešlých dvou letech měly tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z okresu možnost nominovat své sportovce ve třech kategoriích: jednotlivec, jednotlivec do 15 let a kolektiv.

Odborná komise složená především ze sportovních funkcionářů a starostů měst a obcí zaslané návrhy vyhodnotila a z jejich hlasování vzešlo konečné pořadí v jednotlivých kategoriích, které však zůstane až do vyhlášení v Dačicích utajeno.

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2008 připravuje okresní sdružení ČSTV v Jindřichově Hradci ve spolupráci s vydavatelstvím Vltava –Labe–Press, a to prostřednictvím produkční a marketingové společnosti ČOK CZ a Jindřichohradeckého deníku jako mediálního partnera.

Zvolit si svého nejúspěšnějšího sportovce mají možnost i čtenáři Jindřichohradeckého deníku, kteří mohou hlasovat v samostatné anketě prostřednictvím webových stránek www.jindrichohradecky.denik.cz/nejsportovec.

Dnes zveřejňujeme v abecedním pořadí jmenný seznam sportovců ve všech třech kategoriích, kteří se probojovali do užšího výběru, z něhož vzejdou vítězové ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2008 okresu Jindřichův Hradec.

Dospělí

V kategorii jednotlivců (dospělí) bude oceněno deset sportovců:

Andrea Dohnalová (Sokol Centropen Dačice) – judo.
Rudolf Hronza (Bike sport Joma J. Hradec) – cyklistika.
Milan Kabelka (Centropen Dačice) – kuželky.
Jitka Matoušková (TJ Házená J. Hradec) – házená.
Jan Mraček (Taekwon–do ITF Třeboň) – bojová umění.
Michaela Mynářová (Aeroklub J. Hradec) – parašutismus.
Pavla Schorná – Matyášová (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem) – biatlon.
Luboš Schorný (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem) – biatlon.
Žaneta Smejkalová (VK Vajgar J. Hradec) – veslování.
Pavel Štefl (Taekwon–do ITF Třeboň) – bojová umění.

Mládež do 15 let

V mládežnické kategorii jednotlivců do 15 let bude oceněno pět sportovců:

Jiří Kulhánek (Taekwon–do ITF Třeboň) – bojová umění
Kateřina Malá (Sokol Centropen Dačice) – judo.
Kamila Navrátilová (VK Vajgar J. Hradec) – veslování.
Martin Rus (Slovan J. Hradec) – plavání.
Jana Řežábková (TJ Nová Včelnice) – atletika.

Kolektivy

V kategorii sportovních kolektivů bude oceněno pět družstev:

BK Jindřichův Hradec – basketbal – muži.
Centropen Dačice – kuželky – muži.
Jiskra Třeboň – veslování – Blanka Šindlerová, Hana Janátová.
Házená Jindřichův Hradec – házená – ženy.
Taekwon–do ITF Třeboň – bojová umění – muži.