Jindřichohradecké družstvo se nenachází v dobrém rozpoložení, sestava je totiž okleštěna o některé stabilní opory. Také proti Partizánskemu nehrály Lucie Zbožínková a Eliška Horečková, k nim se navíc přidala Barbora Eliášová. Diváci nejspíše úspěch v tomto střetnutí nečekali, takže přišli jen ti skalní a hlediště bylo takřka prázdné.

Oslabený kádr Jihočešek se ovšem dokázal semknout, sedm statečných favoritovi vzdorovalo a dá se tvrdit, že jej i přehrávalo. Fanoušci museli dlouho hledat v paměti, aby si vzpomněli, kdy naposledy viděli tak kvalitní hru v podání TJ Házená.

V brance domácích čarovala Klára Melichová, obrana pracovala nad sto procent, v útoku, jenž byl dirigován zarputilými spojkami Jitkou Matouškovou a Zuzanou Kohoutovou, vycházely signály. Kateřina Maryšková, jež dostala snad nejvíce časového prostoru na hřišti v kariéře, měla pětasedmdesátiprocentní úspěšnost střelby. Za první poločas domácí tým udělal pouhé tři technické chyby!

Za to, že v poločase byl stav nerozhodný 9:9, mohla střelecká smůla Hradečanek, kdy mnoho ran zastavily tyče slovenské branky, ve které se velmi solidně prezentovaly obě gólmanky Katarína Škvareninová a Simona Súlovská. Zatímco se Partizánske přes domácí defenzívu ke střelbě téměř nedostávalo, domácí hráčky se pestrou hrou přes obranu soupeřek prosazovaly. Bohužel produktivita byla bídná. Především kanonýrka Kateřina Krupicová, jež musela na levém křídle nahradit Eliášovou, neměla na netradičním postu střelecký den. Pokud by Hradec vedl po první půli o 10 gólů, tak by se nikdo nemohl divit. Jenže skóre bylo smírné.

Otázkou po změně stran bylo, jak dlouho vydrží Jihočešky hrát se šesti házenkářkami v poli. Proti ambicióznímu protivníkovi se to dařilo ještě zhruba polovinu z druhého poločasu. V čase 43:36 min. si kouč domácího celku Karel Petržala bral oddechový čas, jelikož jeho unavené svěřenkyně rychle inkasovaly 4 góly, takže ze stavu 12:12 bylo rázem 12:16. Do boje musely i dorostenky a druhá garnitura z lavičky.

Přestože se Jihočešky srdnatě bily až do konce, bylo znát, že impulzivní trenér hostí Peter Olšavský, jenž k týmu přišel před sezonou ze Sence, točil více hráček, takže Partizánske dovedlo duel k poklidnému zisku dvou bodů. Diváci po zápase domácí tým za heroický, i když marný, boj odměnilo aplausem. Vhodné jest ještě dodat, že na domácí straně se premiérových interligových tref dočkaly Michaela Vlková (18 let) a Denisa Bílková (19).

Ve třetím kole se jindřichohradecký tým podívá do Ostravy, kde ho čeká v sobotu zápas s neoblíbeným Sokolem Poruba (19 hodin).

J. HRADEC – PARTIZÁNSKE 17:23 (9:9)
Branky: Matoušková 6/3, Maryšková 3, Kohoutová 3, Krupicová 3/1, Vlková 1, Bílková 1 – Vargová 5, Michnová 3, Blažeková 3, Kertézsová 3, Szökeová 3, Sčasná 2, Bettáková 1, Königová 1, Sýkorová 1, Košíková 1/1.
Sedmičky: 6/4:1/1. Vyloučení: 0:2. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Točík, Pavlát. Diváci: 107.
TJ J. Hradec: Melichová – Vlková, Kohoutová, Maryšková, Matoušková, Kočová, Markesová, Jonová, Bílková, Krupicová, Zahradníková.