Jízda již tradičně zahájí turistickou sezonu v Jindřichově Hradci.

„Pro malé i velké zájemce jsou připravené čtyři trasy, které jsou dlouhé 7, 15, 20 a 50 kilometrů,“ řekl za spoluorganizátory Deníku Milan Kasper, zástupce Cykloteamu Jindřichův Hradec.

Podle jeho slov pořadatelé trasy volili s ohledem na obyčejné lidi. „Nikoho rozhodně nechceme zničit, zúčastnit se mohou i malé děti nebo mohou rodiče své ratolesti svést v sedačce, “ dodal Kasper.

Hlavním organizátorem celé akce je město Jindřichův Hradec. Jak prozradila vedoucí oddělení kultury na městském úřadu Yvetta Papežová, kromě krásné jarní projížďky bude připraven i bohatý doprovodný program.

„Start je tentokrát naplánován z parku pod gymnáziem a dojezd všech tras je v Děbolíně u tenisových kurtů. Zde bude zajištěno občerstvení, soutěže pro děti, táborák, muzika a především slosování účastnických diplomů o hodnotné ceny,“ nastínila průběh akce Papežová. Hlavní cenou je pak jízdní kolo.

Vstupné na akci je zdarma. Start je naplánován pro kratší trasy ve 13 hodin a u nejdelší, tedy padesátikilometrové trasy pak již v 11 hodin.

Miroslav Cihelka

Harmonogram jízdy Přes kopec na Hradec.