Výtečný úspěch ještě podtrhla třetím místem v polohovce na 100 metrů.
Na mistrovství republiky starších žáků, které se uskuteční příští víkend v Chomutově, se chystají i další členové tohoto oddílu Martin Rus se Štěpánem Smržem. A především prvně jmenovaný má naději rozmnožit svou bohatou sbírku cenných kovů.

Mladí plavci Slovanu rovněž startovali na 37. ročníku Speedo meetingu v rakouském Welsu, jehož se zúčastnilo 80 závodníků z Rakouska, Německa, Itálie, Ruska, Slovinska, Polska, Uzbekistánu a České republiky. Martin Rus tam kraloval na volnostylařské stovce a bronzovou medaili přidal v závodě na 100 m znak. Z vítězství na 50 m prsa se radovala i Karolína Šimková, která navíc skončila třetí v závodě na 50 m volný způsob. Matyáš Stáňa si přivezl dokonce tři medaile. Pro dvě stříbrné si doplaval na trati 50 m prsa a volný způsob, bronzovou získal na padesátce motýlkem.

„Velkou zásluhu na dobrých výsledcích má i pátá základní škola, která nám v době rekonstrukce jindřichohradeckého bazénu zajišťuje tréninky v Pelhřimově a vychází sportovcům vstříc,“ podotkla trenérka plavců Slovanu Jana Šimková.