Dvě svá opravdu žhavá želízka měl na startu LV. ročníku Velké ceny Tábora XII. Memoriálu Ing. Jana Pána 2016 atletický oddíl při TJ Nová Včelnice.

Do boje vyslal Marka Strnada, který dosáhl 15 let věku teprve týden před mítinkem a třináctiletou Johanu Šímovou. Oba předvedli vynikající výkony, i když skončili pod medailovými stupni.

Marek Strnad startoval na velmi početně obsazené osmistovce mužů, na níž běželi reprezentanti České republiky a Slovenska, účastníci nedávného mistrovství Evropy v Nizozemí. V sedmatřicetičlenné závodní listině byl druhý nejmladší. Absolvoval běh číslo III, v němž měl 11 soupeřů. Se všemi si dokázal poradit, na cílové metě všichni viděli jeho záda. Vyhrál s náskokem 32 setin vteřiny před o 14 roků starším Vojtěchem Sopouškem z pražského Olympu. Zaběhnutým časem si utvořil nový osobní rekord, vylepšil si ho o 25 setin. V tomto roce je v tabulce nejlepších výkonů mužů v Jihočeském kraji na 4. místě. Zároveň se dostal mezi nejrychlejší pětadvacítku žáků české československé historie.

Parádně si vedla v závodě žákyň na 200 metrů překážek také Johana Šímová, jež v prvním rozběhu skončila na čtvrtém místě, které jí nakonec patřilo i celkově v konkurenci 13 běžkyň ze 7 českých oddílů. K bronzu ji chybělo 21 setin vteřiny. O tolik zaostala za Pavlou Basíkovou (VS Tábor), jež je o 5 dnů mladší.

Obě Jihočešky se v tomto závodu za sebe dostaly do čela krajské tabulky roku 2016. Domácí závodnice si osobní maximum vylepšila o 22 setin, Šímová zrychlila o neskutečných 1,17 sekundy. Dohromady se v Táboře mezinárodního podniku zúčastnili atleti z 10 evropských, asijských a afrických států.

Žákyně 200 m překážek (13): 1. Barbora Šplechtnová (PSK Olymp Praha) 30,20, 4. Johana Šímová 31,39 (obě vítr +0,8 m/s).

Muži 800 m (37): 1. Jan Kubista (TJ Dukla Praha) 1:51,67, 22. Marek Strnad 2:00,68.