Zápas o první místo lépe odstartovali domácí. Pikantní příchuť přímému souboji o čelo tabulky dodal fakt, že už v pondělí a v úterý se odehraje opět v Č. Budějovicích Final Four ČP. Pestrá a bleskurychlá hra českobudějovického nahrávače Zapletala slavila úspěch, úvodní dějství skončilo stavem 25:20.

Spolupráci nahrávače domácích s blokaře Sobotkou Liberečtí nedokázali zastavit. Letošní rekordní divácká extraligová návštěva aplaudovala vydařeným volejbalovým akcím. Méně vidět byl univerzál Dukly Jan Hadrava, který se dostával do tempa pomaleji. Jihostroj ztratil vedení 24:21, koncovku ale zvládl 34:32.

Třetí set katapultoval do vedení Duklu. Hadrava roztočil svoji pověstnou levačku a domácí měli starosti -2:8. Stíhací jízda Jihostroje k vyrovnání nevedla.

Severočechy úspěch v setu povzbudil, Hadrava se trefil i do servisu a zápas dospěl do pátého setu.

V něm Liberec byl silnější, přesnější, proto dokonal obrat v utkání a odváží si z jihu dva body.

Trenéři po utkání: Michal Nekola (Liberec): „V prvních dvou setech jsme nepodávali tak kvalitně, jako v dalších třech. Jsme spokojení, odvážíme si dva body a sebevědomí před Final Four Českého poháru."

Jan Svoboda (Jihostroj ČB): „Po prvních dvou setech jsme přestali hrát odvážně, agresivně, Kriško hodně chyboval. Rozhodl servis a následně přihrávka."

18. kolo extraligy volejbalistů: Jihostroj ČB – Dukla Liberec 2:3 (20, 32, -23, -15, -12), čas: 142 minut, rozhodčí: Labašta, Velinov. Diváků 1250. Jihostroj ČB: Zapletal, Kriško, Sobotka, Mach, Kuliha,  Michálek - libero Hupka (Habr, Fila, Pleva, Šulista). Trenér Svoboda. Dukla Liberec: Janouch,  Hadrava, Burrow, Hýský, Staněk, Beer - libero Kopáček (Správka, Vencovský, Leikep). Trenér Nekola.