V jihočeském derby zvítězil domácí tým nad druhým mužstvem tabulky 3:0.

Jindřichohradečtí hokejbalisté měli v první třetině viditelnou převahu, byli velice aktivní. Snažili se každou akci zakončit střelbou, celkem sedmnáctkrát trefili prostor prachatické klece, kterou hájil Vít Čapek. Dvě rány si přitom našly cestu za záda mladého gólmana, jenž branku Horalů hájí na střídavý start ze ŠD Písek, za který chytá extraligu staršího dorostu. Překonali jej v 9. minutě Libor Slanina a Jiří Plášil, kteří své trefy vměstnali do rozmezí 38 vteřin.

Zasloužené dvoubrankové vedení Olympu po necelých čtyřech minutách prostřední třetiny navýšil Martin Klimeš, jenž zužitkoval přesilovou hru. Vyloučení Pavla Daška potrestal po 65 sekundách – 3:0. Tříbrankový náskok byl pro domácí celek uklidňující, ale Prachatice byly nebezpečným protivníkem. Předváděly otevřenou hru, přičemž si dokázaly vytvořit velké množství šancí. Také jejich zásluhou se v chladném odpoledni diváci nenudili, přestože góly už nepadaly.

Kanonýr Olympu Libor Slanina.
Hattrick Slaniny pomohl Olympu k výhře nad Tygry

V domácí brance zářil Filip Janák, byl opět fantastický, nepustil za sebe jediný míček. Není divu, že obdržel pozvánku na prosincový kemp reprezentace ČR, jenž se koná ve slovenské Žilině.

Ivan Škarda, útočník Olympu: „Bylo to pro nás prestižní utkání, šlo přeci jen o jihočeské derby, o takový pomyslný titul podzimního krále jižních Čech. Vydařil se nám začátek, kdy jsme byli aktivnější než Prachatice. Odměnou nám byly dva rychlé góly. Po nich se hra vyrovnala a šancí se na obou stranách rodilo hodně. Náš třetí gól rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma.“

Olymp je v tabulce stále sedmý, přičemž o posledním listopadovém víkendu se s podzimem rozloučí v sobotu v Jihlavě (11:30) a den poté na jindřichohradecké Hvězdárně v duelu proti Dobřanům (15:00).  Roman Pišný

Olymp J. Hradec – HBC Prachatice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly a přihrávky: 9. Slanina (D. Mátl), 9. Plášil (Klimeš, Škarda), 19. Klimeš (Smudek, Landkammer). Střely na branku: 43:31. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Rozhodčí: Škrobák – Pleško.

J. Hradec: F. Janák – Hunal, B. Mátl, Smudek, Landkammer – Plášil D. Mátl, Čapek, Slanina, Klimeš, Matějka, Škarda, Miláček, Strašík.