Poté, co vyhrál na jaře s Českými Budějovice svůj čtvrtý titul během pěti let, zamířil do rumunského předního klubu Remat Zalau. Klub měl za cíl postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů, což se nepovedlo.

A tak vedení balkánského klubu rozhodlo o změnách v kádru. Propustilo dva zahraniční hráče, a tak Sládeček na nic nečekal a z klubu raději sám odešel.

Důvodů pro odchod ale bylo podle jeho slov více. „Ze začátku se jevilo vše výborně. Ale když jsem se zranil, nebyli schopni mi pomoci a chtěli, abych hrál a trénoval. I když jsem nebyl doléčený a sotva jsem chodil,“ informuje čtyřnásobný český mistr.

Jenže i když pak mohl hrát, polský trenér mu šanci nedal. „Nechal hrát druhého nahrávače, to byl domácí, a mě už pak jen občas pustil do rozjetého zápasu,“ vysvětluje.

I tak ale odehrál většinu z jedenácti vítězství v tamější nejvyšší soutěži, v Lize mistrů vynechal jeden zápas. „Než jsem se zranil, odehrál jsem většinu zápasů. Ani jednou jsme v lize neprohráli, ale v Lize mistrů se nám vůbec nedařilo,“ podotýká Sládeček.

Jeho tým prohrál v belgickém Lenniku, s Kazaní i německým Friedrichshafenem. „V týmu mezi hráči nepanovaly vůbec dobré vztahy. Jeden pomlouval druhého, k tomu na nás létala kritika od vedení. Ale fanoušci se asi jako jediní bavili dobře,“ říká Sládeček.

Ani život v Zalau třicetiletého nahrávače neuchvátil. „Měl jsem sice pěkný nový byt, ale furt se v něm něco rozbíjelo, něco upadávalo, nefungovalo. A i když jsem měl ve smlouvě, že mi klub bude platit nájem, nedělo se tak. Oni neplnili skoro nic, co měli,“ informuje.

„Lidé byli příjemní a dalo se všude domluvit anglicky. Jenže vůbec nikam se nadalo vyrazit. Jediné, z čeho jsme mohli mít radost, bylo, když jsme vyrazili do místního supermarketu. Opravdu jediné místo, kde se dalo nakupovat, jinak jsme museli do sousedního města Cluj, vzdáleného asi dvě hodiny od Zalau,“ tvrdí.

Nyní je zkušený dirigent hry rád, že je zpět v Čechách. Nebude to ale Jihostroj, kdo jej přijme do svých řad. Po Sládečkovi by rádo sáhlo více klubů. Třicetiletý nahrávač a slovenský reprezentant ale podepsal smlouvu ve Zlíně. Včera už se poprvé hlásil na tréninku.

Momentálně osmému týmu volejbalové Uniqa extraligy vypomůže Fatře v této sezoně, o dalším působení zatím nemá bývalá opora českobudějovického celku jasno. „Dohodl jsem se ve Zlíně s manažerem Mackem na tom, že tu odehraju zbytek sezony. Co bude dál, nevím. Ale samozřejmě bych se rád vrátil do zahraničí,“ tvrdí Michal Sládeček.

Než podepsal smlouvu ve Zlíně, jednal také s francouzským klubem. „Jenže chtěli ještě pár dní na rozmyšlenou, já jsem čekat nechtěl. Mám rodinu, Zlín je ideální varianta,“ pochvaluje si. „Navíc se potkám na hřišti se smečařem Čajanem, což je super. Hráli jsme spolu pět let v Jihostroji, teď nás to čeká znovu, ve Zlíně“ těší se na rovněž exbudějovického smečaře.

Zlínu by chtěl hbitý nahrávač pomoci odpoutat se od spodních pater tabulky. „Moc se jim letos nedaří, snad klukům pomůžu dostat se v tabulce trochu výš. Chtěl bych se dostat se Zlínem do semifinále,“ odhaluje své cíle při přestupu do nového působiště.

Protože už budějovicko-zlínský souboj proběhl letos dvakrát, utká se Jihostroj s Fatrou ještě jednou v základní části v únoru. Hrát se ale bude ve Zlíně. Jihočeský fanoušek, pokud chce vidět Sládečka v boji proti svému bývalému Jihostroji, si tak bude muset počkat, zda se týmy nestřetnout v play off…