Volejbalisté Jihostroje mají formu jako hrom. Potvrdilo se to v prvních výměnách extraligového šlágru s Brnem. V polovině setu nahrávač Č. Budějovic Filip Habr třikrát za sebou zablokoval brněnského ústředního útočníka Michala Hrazdiru, Jihostroj si připsal tři body, a o setu bylo rychle rozhodnuto. Za zmínku stojí bojovnost domácího celku, v poli předváděli atraktivní zákroky libero Kryštof, Habr, ale i smečař Fila. První set vyhrály Č. Budějovice hladce 25:17.
A začátek druhého setu? Vzal ho pevně do ruky Filip Habr. Dvoumetrový dlouhán si na servisu nadhodil míč až ke stropu haly, udeřil do něj plnou silou a Brno znovu prohrávalo 1:0 a za chviličku - 8:3. Favorit pak ubral v koncentraci, to se projevilo především za koncovou čarou, kde se nahromadilo několik chyb při podání a štika extraligy se začala bodově přibližovat – 13:11. Hostující Zmrhal útočil razantně, jenže Macielova bomba a hlavně tři Sobotkovy dělovky na servisu změnily stav až na 21:15 a 25:18.
Jenom v okamžiku, kdy jihočeský Brazilec Maciel přešlápl při útoku čáru pro útok ze zadní zóny, Brno vedlo: 0:1. Jinak ale dominovala vicemistrovská útočná síla (19:13). Fanoušci se na tribunách královsky bavili, odměnili „svůj" Jihostroj zaslouženým bouřlivým potleskem: 25:20.
Jihostroj ČB – Brno 3:0 (17, 18,20), Kovář, Renčín, čas: 76 minut, diváků 837. Jihostroj ČB: Habr, Maciel, Fila, Michálek, Sobotka, Mach – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.