close V rámci Pivovarské pouti ve Strakonicích se křtila kniha Pavla Pechouška Sport u Otavy. info Zdroj: Jan Škrle zoom_in V rámci Pivovarské pouti ve Strakonicích se křtila kniha Pavla Pechouška Sport u Otavy. Kniha Pavla Pechouška Sport u Otavy obsahuje zpovědi slavných sportovců ze Strakonic. Na světlo světa vyšla v sobotu 22. června při křtu v rámci Pivovarské pouti ve Strakonicích. A většina těch, o kterých kniha je, přišli i osobně.

"Jedna z kapitol mé knihy je i zpovědí fotbalového gólmana Jindřicha Staňka, který v těchto dnech reprezentuje Českou republiku na Mistrovství Evropy v Německu. Tento skvělý gólman též pochází ze Strakonic," uvedl Pavel Pechoušek s tím, že si v knize mohou čtenáři přečíst další zpovědi sportovců ze Strakonic, kteří si svými výkony dobyli uznání nejen na republikové úrovni.

Fotogalerie: Křest knihy Sport u Otavy. 240623

"Obrovskou devizou knihy jsou fotografie našeho milého kamaráda a především skvělého fotografa Vaška Pancera. Hlavním partnerem knihy je společnost AstenJohnson, s.r.o.," uvedl autor a pokračoval: "Vynikající sportovní výkony se podávaly na Pivovarské pouti ve Strakonicích při křtu mojí nové knihy Sport u Otavy! Díky všem, co přišli, všem sportovcům za spolupráci a Janu Škrlemu za monitoring celého dne! Emilu Kovářovi z firmy AstenJohnson, a.s. za to, že se stal generálním partnerem knihy. Senátorovi Tomáši Fialovi za to, že mi společně s ostatními pomohl knihu pokřtít. Díky všem za podporu."

Kniha se bude od středy 26. června prodávat v prodejně Pivovar Strakonice 1649, postupně v dalších knihkupectvích v regionu a také na internetu. Doporučená cena je 300 Kč. Případně je možné ji objednat na e-mailu: pavel.pechousek@email.cz či telefonu 733 671 784.

Svou kariéru v knize popisují a vzpomínají na ni:

Roman Turek - lední hokej
Saša Salák - lední hokej
Vít Krejčí - basketbal
Miroslav Vondřička - basketbal
Martin Faměra - vodní pólo
Miloš Bečvář - klasické lyžování
Jana Pichlíková - horská kola
Tereza Vanišová - lední hokej
Zdeněk Křížek - fotbal
Stanislav Zloch - enduro
Petr Kollros - plavání
Martin Mošovský - házená
Tomáš Havlík - stolní tenis
Jindřich Staněk - fotbal

Zdroj: Pavel Pechoušek a Jan Škrle