Ceny se budou rozdávat ve třech kategoriích.

Stejně jako v předešlých dvou letech měly tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z okresu možnost nominovat své sportovce ve třech kategoriích: jednotlivec, jednotlivec do 15 let a kolektiv.

Odborná komise složená především ze sportovních funkcionářů a starostů měst a obcí zaslané návrhy vyhodnotila a z jejich hlasování vzešlo konečné pořadí v jednotlivých kategoriích, které však zůstává až do čtvrtečního vyhlášení v Dačicích utajeno.

Anketu Nejúspěšnější sportovec roku 2008 připravuje okresní sdružení ČSTV v Jindřichově Hradci ve spolupráci s vydavatelstvím Vltava –Labe–Press, a to prostřednictvím produkční a marketingové společnosti ČOK–CZ a Jindřichohradeckého deníku jako mediálního partnera.

Ještě jednou zveřejňujeme v abecedním pořadí jmenný seznam sportovců ve všech třech kategoriích, kteří se probojovali do užšího výběru, z něhož vzejdou vítězové ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2008 okresu Jindřichův Hradec.

Dospělí:

V kategorii jednotlivců (dospělí) bude oceněno deset sportovců:
Andrea Dohnalová (Sokol Centropen Dačice) – judo.
Rudolf Hronza (Bike sport Joma J. Hradec) – cyklistika.
Milan Kabelka (Centropen Dačice) – kuželky.
Jitka Matoušková (TJ Házená J. Hradec) – házená.
Jan Mraček (Taekwon–do ITF Třeboň) – bojová umění.
Michaela Mynářová (Aeroklub J. Hradec) – parašutismus.
Pavla Schorná – Matyášová (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem) – biatlon.
Luboš Schorný (Klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem) – biatlon.
Žaneta Smejkalová (VK Vajgar J. Hradec) – veslování.
Pavel Štefl (Taekwon–do ITF Třeboň) – bojová umění.

Mládež do 15 let:

V mládežnické kategorii jednotlivců do 15 let bude oceněno pět sportovců:
Jiří Kulhánek (Taekwon–do ITF Třeboň) – bojová umění
Kateřina Malá (Sokol Centropen Dačice) – judo.
Kamila Navrátilová (VK Vajgar J. Hradec) – veslování.
Martin Rus (Slovan J. Hradec) – plavání.
Jana Řežábková (TJ Nová Včelnice) – atletika.

Kolektivy

V kategorii sportovních kolektivů bude oceněno pět družstev:
BK Jindřichův Hradec – basketbal – muži.
Centropen Dačice – kuželky – muži.
Jiskra Třeboň – veslování – Blanka Šindlerová, Hana Janátová.
Házená Jindřichův Hradec – házená – ženy.
Taekwon–do ITF Třeboň – bojová umění – muži.

Kompletní výsledky slavnostního vyhlášení včetně vítězů ankety čtenářů najdete v pátečním vydání Jindřichohradeckém deníku.