V nabídce sportovního vyžití jsou některé akce, jež o poslední červencové sobotě můžete navštívit nejen coby diváci, nýbrž i jako přímí soutěžící.

EXTREMNÍ SPORTY – lesopark a rozhledna U Jakuba ve Valtínově bude v sobotu dějištěm adrenalinové show, při níž si návštěvníci mohou například zkusit po celý den rope-jumping, tedy seskoky z rozhledny na laně a zhlédnout ukázky ovládání speciálních jízdních kol a triků na nich v podání Bike Trial Ride Wheel. Vstup na akci, jejíž hlavní část začne ve 14 hodin, je zdarma.

FUTSAL – tradiční turnaj ve futsalu na trávě Kelta Cup – Sedelské vápno se bude konat v sobotu od 10 hodin v malebné vesničce Sedlo u Číměře. Hřiště nad obcí bude hostit již XVII. ročník vyhledávaného klání, které patří pravidelně každým rokem k programu místního pouťového veselí. Přihlášky týmů přijímají pořadatelé Petr Kodada (725 839 067) a Jan Kandl (kandl49@seznam.cz; 725 100 159).

HASIČSKÝ SPORT – hodinu po sobotním poledni zahájí v Dírné své souboje s časem družstva žen a mužů. Soutěžit budou o Pohár starostky Obce. Od 17 hodin jim a divákům bude hrát pro zpříjemnění atmosféry přímo na hřišti Waldaufinka, po skončení soutěže hudební zábavu zabezpečí Klasik Quartet.

HORSKÁ KOLA – poslední červencová sobota je tradičně v harmonogramu MTB maratónů vyhrazena Jarošovské šlapce, která se uskuteční potřinácté. Centrum závodu je i tentokrát na hřišti vedle sokolovny v Jarošově nad Nežárkou. Start je u místní pošty v 11 hodin na dlouhou distanci 50 km, jíž lze jet pouze na horském kole a v 11:15 hodin, kdy vyrazí jezdci na třicetikilometrovou trať, která je vhodná i pro kola na cyklokros. Prezence účastníků je od 8 do 10 hodin. Přihlásit se do závodu půjde v omezeném množství ještě ráno před startem.

KOPANÁ – v sobotu od 13 hodin začíná turnaj v Černovicích, kde se představí TJ Nová Včelnice. Kromě nováčka krajského přeboru se tam ještě prezentují mužstva z Tučap, Trhových Svin a domácí TJ Sokol.

KOPANÁ – v Lodhéřově se fotbalisté místní TJ Sokol v sobotu od 17 hodin střetnout v přípravném duelu se SK Popelín 1932.

MALÁ KOPANÁ – v Mnichu u Deštné bude v 11 hodin zahájen turnaj, jenž se koná v rámci XVIII. ročníku sportovně-kulturního festivalu Fotbal & Country. Zároveň s kopanou lze od 14 hodin navštívit zábavné soutěžní odpoledne pro děti a poslechnout si vystoupení šesti hudebních těles.

MOTORISMUS – jindřichohradecké letiště u Polívek je již podvanácté dějištěm sportovně-společenské akce JH Sprint & Tuning. K vidění jsou nejen soutěže super rychlých automobilů a motocyklů ve sprintu na čtvrt míle (= 402,3 m), ale i další atraktivní pořad, který v sobotu začíná už v 9 hodin. Půlhodinu před polednem se předvedou kaskadéři, poté proběhnou soutěže Show & Shine, o nejšikovnějšího sprintera s totožnými vozy, v měření výfuku & audia a ve sprintech mistrovství ČR SMS. Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých disciplín je naplánováno na 17.30 hodin, avšak sobotní program bude pokračovat až do deváté hodiny večerní.

NOHEJBAL – čtyřiatřicátý ročník nohejbalového turnaje dvojic na dva dopady s názvem O mistra Světa 2017 se koná v sobotu v Třeboni. Tradiční klání začne na dvou kurtech pláže Ostende v 9 hodin, prezentace končí třicet minut před tím. Akce je mezi nohejbalisty velmi oblíbená, účastní se jí často s fanouškovskou podporou rodin. Koupání v rybníce, hraní si na břehu, občerstvení i nohejbal jsou totiž v jednom areálu. Informace: Ondřej Kubica (ondrej.kubica@cez.cz).

NOHEJBAL – v sobotu od 9:30 hodin se v Horním Skrýchově u Jindřichova Hradce uskuteční již XVII. ročník turnaje trojic O putovní pohár obce. Hrát se bude na 3 dopady, přihlášky přijímá a informace podá Petr Sláma (slama.rezbar@centrum.cz; 607 778 573). Startovné: 210,- Kč (za celé trio).

NOHEJBAL – tradiční nohejbalový turnaj trojic se v sobotu uskuteční v Mutišově, ve tři kilometry vzdálené místní části Slavonic. Začátek je v 10 hodin. Zájemci o start a sportovní fanoušci jsou srdečně zváni.

Roman Pišný