Sršní v prvním poločase vysokého favorita na jeho palubovce překvapili a do šaten šli s vedením 38:37.

Hned po pauze ale přišla trojková smršť Jindřichova Hradce a domácí favorit byl rázem na koni. Brzy si domácí vypracovali náskok třiadvaceti bodů a o výhře Jindřichova Hradce už nikdo nepochyboval.

Že třetí čtvrtina byla pro konečný výsledek rozhodující, na tom se shodli takřka všichni aktéři.
„V prvním poločase Sršni zatáhli obranu a my se trápili střelecky. Věřili jsme ale, že ve druhém poločase se začneme trefovat, získáme převahu a donutíme Písek otevřít prostor kolem koše. To se také stalo. Začaly nám tam padat trojky a prosazovali jsme se i pod košem. Během prvních pěti minut třetího dějství jsme si vypracovali rozhodující náskok a pak už to bylo v pohodě,“ řekl k utkání jindřichohradecký kapitán Stanislav Zuzák.

Před derby se spekulovalo, že Zuzák do duelu s Pískem kvůli zranění nezasáhne, 204 centimetrů vysoký dlouhán ale nastoupil a konto Sršňů zatížil osmnácti body. „Zranění se mi podařilo doléčit a jsem rád, že jsem mohl nastoupit a pomoci týmu k výhře,“ vyvrátil spekulace domácí kapitán.

O první lize říká: „Její úroveň je samozřejmě nižší, protože hráči nejsou profesionály a netrénují každý den. Najdou se ale týmy, které nás dokážou potrápit. Jako například Písek, který u nás vyhrál poločas. Byl určitě jedním z nejtěžších soupeřů, proti kterým jsme nastoupili,“ uznal kvalitu Sršňů Stanislav Zuzák.

Jejich trenér Miroslav Janovský chtěl u Vajgaru odehrát dobrý zápas. „Očekávali jsme, že se přijde podívat hodně lidí, vytvoří dobrou atmosféru a domácí budou víc nahecovaní než jindy,“ říkal po utkání písecký kouč.

Své svěřence pochválil za výkon v prvním poločase. „V první půli se nám dařilo a odehráli jsme asi nejlepší poločas v této sezoně,“ myslí si Janovský.

Také on označil zvrat ve třetím dějství za rozhodující. „Po poločase se Hradec začal trefovat a my jsme byli moc hodní. Soupeři jsme všechno dovolili a nedokázali jsme zastavit jeho nástup. V podstatě jsme jenom přihlíželi,“ okomentoval trenér Sršňů rozhodující fáze zápasu.

Přestože to chvíli vypadalo, že hosté odjedou s velkým debaklem, nestalo se tak a Sršní prohráli „jen“ o dvacet jedna bodů. Tedy podobně jako jiné prvoligové týmy.

„V poslední části se nám podařilo skóre zkorigovat a utkání dohrát důstojně. Bylo to však i tím, že Jindřichův Hradec protočil sestavu. Rozhodlo se ale ve třetí čtvrtině, kdy měli domácí hru ve své režii a my jsme naopak ubrali na agresivitě a podlehli jakémusi uspokojení,“ udělal tečku za hodnocením zápasu písecký Miroslav Janovský.