Kapitán hradeckých basketbalistů Stanislav Zuzák.Smolnou porážku 84:89 zhodnotil kapitán jindřichohradeckých basketbalistů Stanislav Zuzák, jehož ve středu čeká závěrečné utkání základní části Kooperativa NBL na půdě mistrovského Nymburku.

S vysokým favoritem jste odehráli více než vyrovnaný zápas, koncovku jste ale nezvládli a prohráli o pět bodů. Co k tak smolnému závěru říct?
Je to obrovská škoda prohrát s takovým soupeřem, jakým je Děčín, v tak smolném závěru. Škoda, že jsme v koncovce nedostrkali z několika dobrých pozic míč do koše. Byli jsme blízko vítězství nad Děčínem.

Ty šance ke vstřelení koše byly v posledních šedesáti vteřinách utkání opravdu velké. V předchozím průběhu zápasu jste přitom podobné příležitosti proměňovali. Nesvazovala vám v té koncovce ruce nervozita?
Těžko říct, já jsme v tu chvíli na hřišti nebyl. Ale nemyslím si, že by spoluhráči řešili nějakou nervozitu. Prostě se to nepovedlo.

Porážka jistě mrzí, na druhou stranu ostudu jste proti jednomu z nejlepších mužstev ligy rozhodně neudělali…
To jistě ne. Hráli jsme proti týmu, který patří do první šestky a každý rok hraje o medaile. Myslím, že jsme proti Děčínu předvedli solidní výkon.

Základní část skončí středečními zápasy 22. kola, pak se Kooperativa NBL rozdělí. Fio basket čekají duely ve skupině o 7. – 12. místo. Bude pro vás výhodou, že už budete hrát jen s týmy z dolní poloviny tabulky?
Mělo by to být pro nás jednodušší, ale uvidíme, jak se s tím popasujeme. Máme před sebou ještě dlouhou cestu.

Dlouho jste byl hrajícím asistentem trenéra Forejta. Uvolnily se vám po příchodu druhého trenéra Rudolfa Juga ruce a hraje se vám nyní lépe, když se můžete soustředit jenom na hru?
Pro mě se prakticky nic nezměnilo. Samozřejmě je to s novým trenérem jiné, víc k tomu ale nemám co říct.

Jste poslední a na týmy před vámi již máte poměrně značnou ztrátu. Je podle vás reálné zachránit se ještě v průběhu soutěže, nebo již myslíte i na případnou baráž?
Museli bychom asi udělat velkou šňůru výher, ať už v nadstavbové skupině, nebo potom v play out. Možné je ale všechno. Čeká nás ještě hodně zápasů a my rozhodně nic nevzdáváme.