Jednu takovou obdrželo biatlonové nominační klání dorostu kategorie 2003-2005 v Letohradu pro závod olympijských nadějí. Současně se uskutečnilo i zápolení kategorie ročníku 2002. Velmi úspěšně v nich prezentovaly sestry Aneta a Veronika Novotné ze Starého Města pod Landštejnem.

Letošní zimní sezona byla velmi bohatá na přírodní sníh, takže staroměstští biatlonisté měli k dispozici kvalitní tratě a mohli se připravovat doma. Ale…

„I když jsme měli natrénováno, v důsledku koronaviru byly zrušeny všechny soutěže pro žactvo a také pro malorážkové kategorie. Na základě výjimky ministerstva zdravotnictví se mohly konat jen tyto nominační závody pro dorost,“ posteskl si šéftrenér KB Staré Město František Schorný.

Pro zmiňované dorostenecké klání měly proběhnout celkem čtyři závody. V Jablonci však byly na poslední chvíli zrušeny, a tak se běhalo a střílelo pouze v Letohradu. Startovat mohli jen biatlonisté s nejvyšší výkonnostní třídou, v kategorii 2002 i s II. VT.

Sestry Novotné dosáhly výtečných výsledků, přestože nemají takové podmínky, jako jejich soupeřky ze sportovních center mládeže.

Patnáctiletá Aneta Novotná v mladší kategorii vybojovala stříbro ve sprintu a stejné umístění zopakovala rovněž ve stíhacím závodě.

„A to navíc dostala půlminutovou penalizaci za předčasný start. Kdyby tuto chybu neudělala, zvítězila by s náskokem 15 vteřin. I tak si vybojovala reprezentační dres pro závody olympijských nadějí v Polsku,“ těší Františka Schorného.

Za svou mladší sestrou příliš nezaostala ani Veronika Novotná, která ve sprintu získala bronzovou medaili. Na vítězku ztratila pouhé tři vteřiny. Ve stíhačce poté skončila na čtvrtém místě, když pokazila závěrečnou střeleckou položku. K bronzové medaili jí nakonec chybělo 9,3 vteřiny.