Hlavní úspěchy sesbíral v kategorii mužů M36 Luboš Schorný, jenž v sobotu vyhrál sprint s náskokem 106 vteřin před Mariánem Valekem (Kapslovna) a v neděli po ránu triumfoval i ve sprintu se štafetovou střelbou, v němž za sebou stejného soka nechal o 88 sekund. Těmito dvěma vítězstvími utvrdil své prvenství v celkovém pohárovém hodnocení, které vyhrál suverénním způsobem. Na kontě má plný počet 600 bodů.

Stejně si v Českém poháru počínala i jeho manželka Pavla Schorná, jež také pobrala maximální bodový zisk. Mezi ženami první pozici v Krkonoších potvrdila už ve sprintu, v němž zvítězila díky výtečnému běhu. Střílela sice stejně (1+1) jako druhá Jitka Landová (SKP Kornspitz), ale na lyžích byla rychlejší o 1:47,3 min.

Den nato si obě učitelky pořadí vyměnily. Někdejší česká reprezentantka, bronzová medailistka ze ZOH 2014 v Rusku, jež vyučuje tělocvik na ZŠ v Jablonci nad Nisou, využila toho, že devětatřicetiletá Schorná musela po střelbě vestoje běžet dvě trestná kola. Kantorka ze ZŠ Slavonice na o 10 let mladší soupeřku ztratila 2:23,7 min.

V Harrachově do bodování oddílů přispěla Starému Městu i Adéla Voráčková třetí a pátou příčkou v ženách W41. Celkově v kategorii dospělých obsadil klub z České Kanady druhé místo mezi 25 družstvy. „K tomu, abychom žebříček vyhráli, nám chyběly nám body od Martina Přibyla. Ten startovat nemohl, jelikož právě odvezl manželku do porodnice,“ uvedl František Schorný, šéftrenér staroměstského biatlonu.

Poslední kolo ČP absolvovali taktéž mladší dorostenci Jindřich Poledník a Vítek Mikulášek, kteří zapsali dohromady 299,99 bodu do žebříčku dorostu + juniorů. V něm KB S. Město skončilo jedenácté. „Děkuji všem našim závodníkům za výkony v zimní sezóně. Svůj sport dělají při zaměstnání nebo studiu, navíc sněhové podmínky nemáme pro trénink právě příznivé. Proto jsou výsledky, jichž dosáhli, obdivuhodné,“ konstatoval František Schorný.

Sprint

Ženy W41 (6): 3. Adéla Voráčková +1:50,0 (3). Ženy (7): 1. Pavla Schorná 26:10,4 (2). Muži M36 (13): 1. Luboš Schorný 24:25,0 (2). Dorostenci M16 (19): 16. Vítek Mikulášek +4:52,1 (4), 18. Jindřich Poledník +5:28,7 (3).

Sprint se štafetovou střelbou

Ženy W41 (6): 5. Voráčková +2:18,6 (2+4). Ženy (7): 2. Schorná +2:23,7 (2+5). Muži M36 (13): 1. Schorný 24:13,3 (0+1). Dorostenci M16 (19): 18. Mikulášek +4:24,7 (1+4), 19. Poledník +6:35,0 (3+4).