Oproti loňsku, kdy kralovala novobystřická Lennyho Křídla, došlo k lehké obměně v obsazení. Nepřihlásilo se mužstvo hradeckého Quizard, naopak přibyly týmy FK Sistemo Volfířov B a FK Bulánci J. Hradec.

„Favoritem jsou i tentokrát zcela jistě Lennyho Křídla, ale bez šancí nejsou ani ostatní. Myslím si, že jim opět budou komplikovat cestu za obhajobou hlavně hráči Kasalovy pily, Nové Včelnice, Kardašovy Řečice a Sedelské hospody, ani my nechceme být v pozadí," uvedl Milan Daniel, brankář bystřického SK Roztrhtrenky a zároveň jednatel a pokladník Okresní komise futsalu FIFA J. Hradec.

Soutěž letos ponese název C.K. okresní FITMALL.CZ futsalová liga a celá základní část se odehraje ve sportovní hale v Nové Bystřici. Do play-off, které se v neděli 17. března uskuteční v jindřichohradecké městské hale, postoupí nejlepší osmička týmů. Vítěz základní části získá Trofej České Kanady, na tým, jenž projde vítězně vyřazovací částí, čeká titul přeborníka Jindřichohradecka.

V průběhu sezony dojde rovněž na okresní kolo Poháru FAČR 2013 a pro toto klání, jehož se mohou účastnit i mužstva mimo okresní ligu, je vyhrazena sobota 9. února.

„K vidění budou opětovně zajímavé boje, osobně se těším na to, co předvedou nové týmy," připomněl Daniel start béčka Volfířova a jindřichohradeckých Bulánků. „Chtěl bych tímto pozvat příznivce futsalu do hlediště, zároveň poděkovat redakci Jindřichohradeckého deníku za propagaci a městskému úřadu i správě sportovní haly v Nové Bystřici za vstřícnost při tvorbě hracího programu ligy," dodal Daniel.

Jak to vidí hráči?
Tomáš Mareš (Pocemkamdeš Nová Včelnice): „Chceme hrát ve špičce, proto jsme se posílili. Obranu vyztuží Pavel Völfel, do útoku jsme získali Daniela Cettla a v brance vypomůže Tomáš Trepka z Kunžaku, jenž nahrazuje Lukáše Holického, který nemůže chytat kvůli zdravotním problémům. Jinak kostra týmu zůstává téměř totožná s těmi předchozími."
Tomáš Sehnal (Příbraz): „Měli jsme problém naplnit soupisku, protože se stejně jako další týmy potýkáme s tím, že máme plno zraněných hráčů. Nakonec jsme mužstvo dali dohromady a zajímavostí je, že ho utvořili pouze ti kluci, kteří již za Příbraz hráli a další desítka pouze z Příbraze. Přeji si, aby se nám vyhýbala zranění. Naším cílem je postup do čtvrtfinále, jsme rádi, že play-off bude v J. Hradci, jelikož tam má futsal úplně jinou atmosféru."
Klaus Henze (Kasalova pila J. Hradec): „Jdeme minimálně za obhajobou loňského druhého místa. Kádr hraje už několik let pospolu, vhodně jsme ho doplnili, zkušenosti už taky nějaké máme, takže věřím, že sezónu zvládneme. Momentálně nikoho na marodce nemáme a doufám, že se nám zranění budou vyhýbat. Jsme rádi, že se vyřazovací část odehraje v jindřichohradecké hale, bude to prestižnější zakončení celé soutěže. Soupeřům tímto vzkazuji, že body nikomu zadarmo nedáme!"
Josef Novák (Sistemo Volfířov B): „Vracíme se do Nové Bystřice po roční odmlce a chceme tam znovu hrát o čelo. Do týmu jsme zařadili především fotbalové dorostence z Dačic a soupisku doplnili o mladší hráče divizního áčka. Naším cílem je hrát líbivý futsal, ze kterého budeme mít radost, a zároveň bude bavit diváky. Do play-off chceme jít z co nejvýhodnější pozice, ve vyřazovací části se už pak může stát cokoliv."
Jakub Průša (FK Bulánci J. Hradec): „Jsme nováčkem soutěže a také realisté, proto si neklademe žádné vysoké cíle. Výsledky pro nás nejsou prioritou, chceme se hlavně hrou bavit, ale každý získaný bod nás potěší. Tým máme složený z party, která dříve hrávala za FK Jindřichův Hradec. Na ligu se těšíme a soupeřům přejeme hodně zdaru. Nechť zvítězí ten nejlepší!"

ÚVODNÍ PROGRAM - SOBOTA 24. LISTOPADU
9.00 Lennyho Křídla – Příbraz, 9.40 Sistemo B – FC Nikdo, 10.20 Plzeňská pivnice – Lennyho Křídla, 11.00 Příbraz – Sistemo B, 11.40 FC Nikdo – Pocemkamdeš, 12.30 Kasalova pila – Plzeňská pivnice, 13.10 Roztrhtrenky – Bulánci, 13.50 No Comment – Kasalova pila, 14.30 Pocemkamdeš – Roztrhtrenky, 15.10 Bulánci – No Comment.
Služba: 8.30 – 12.20 Kasalova pila, 12.20 až 16.00 FC Nikdo.

Roman Pišný