Je to zarážející skutečnost, neboť na Jindřichohradecku v probíhající sezoně působí na nejrůznějších úrovních celkem 38 oddílů!

„Je pravda, že v posledních letech není účast mezi dospělými zrovna ideální. Hráči proti sobě většinou nastupují v dlouhodobých soutěžích družstev, což je pro ně zřejmě dostatečnou konfrontací. Těžko hledáme i optimální termín,“ konstatoval předseda jindřichohradeckého Regionálního svazu stolního tenisu Vladimír Havel.

Z původně vypsaných kategorií jednotlivců a deblů mužů a žen se tak v lodhéřovské herně nakonec uskutečnila pouze dvouhra mužů, v níž se vesměs radovali tabletenisté domácího Sokola.

O poznání lépe, co do účasti, dopadl okresní přebor jednotlivců žactva a dorostu, který uspořádal Slovan J. Hradec. Nad zelenými stoly soupeřilo 23 hráčů ze 6 oddílů.

Výsledky – muži:
1. Petr Bečka, 2. Zdeněk Blažek, 3. Petr Princ (všichni Lodhéřov).

Mladší žáci:
1. J. Smolík (K. Řečice), 2. M. Průcha (Novosedly), 3. L. Korbel (Slovan JH).

Mladší žákyně:
1. J. Marková (Slovan JH), 2. S. Jandová, 3. J. Michálková (obě Studená).

Debly:
1. Smolík – Marková (KŘ/Studená), 2. T. Rešl – H. Havelka (Slovan JH), 3. M. Průcha – J. Kubata (Novosedly).

Starší žáci:
1. F. Korbel, 2. L. Korbel (oba Slovan JH), 3. D. Kvapil (Novosedly).

Debly:
1. F. Korbel – L. Korbel (Slovan JH), 2. J. Smolík – D. Kvapil (KŘ, Novosedly), 3. M. Kříž – F. Aichelman (Slovan JH).

Dorostenci:
1. F. Korbel, 2. M. Hunal (oba Slovan JH), 3. P. Brabec (Chlum).

Dorostenky:
1. R. Brabcová, 2. M. Hajnová (obě Chlum).

STOLNÍ TENIS NA JINDŘICHOHRADECKU VE FAKTECH

OKRESNÍ PŘEBOR II.

5. kolo:

Dírná A - Majdalena A 8:10 (36:39), Spurný J.- 2.5/2; Hanzlík V.- 2/2.5; Čoudek M.- 2/2.5; Petrů V.- 1.5/3 - Kopřiva I.- 4/0.5; Plch J.- 2.5/2; Kouba K.- 2/2.5; Vrchota R.- 1.5/3.
Dačice A - Lásenice B 14:4 (46:20), Havlík V.- 4.5/0; Havlík Z.- 4.5/0; Kelbler P.- 3.5/1; Jahoda M. ml.- 1.5/3 - Sochna V.- 2/2.5; Němec P.- 1/3.5; Shejbal R.- 1/3.5; Macho V.- 0/4.5.
GC N. Bystřice A - Chlum B 12:6 (39:25), Běhan M.- 4.5/0; Pokorný M.- 3.5/1; Mátl L.- 2.5/0; Ondrúšek S.- 1.5/3; Kinšt O.- 0/2 - Adámek E.- 2/2.5; Vlček V.- 2/2.5; Trsek M.- 1/3.5; Dvořák J. st.- 1/3.5.
Třeboň E - Novosedly A 7:11 (32:37), Bartl J.- 2.5/2; Maxa L. ml.- 2/2.5; Jenis J.- 1.5/3; Vondrášek M.- 1/3.5 - Nalezený A. ml.- 4/0; Prokeš R.- 3/1.5; Marek M.- 2.5/2; Kotek P.- 1.5/3; Nalezený A. st.- 0/0.5.

6. kolo:
Majdalena A - Novosedly A 4:14 (24:46)
, Kopřiva I.- 3/1.5; Vrchota R.- 1/3.5; Plch J.- 0/1; Švec B.- 0/3.5; Kouba K.- 0/4.5 - Nalezený A. st.- 4.5/0; Kotek P.- 3.5/1; Marek M.- 3.5/1; Prokeš R.- 2.5/2.
Chlum B - Třeboň E 11:7 (37:25), Flaška J.- 4.5/0; Dvořák J. st.- 2.5/2; Adámek E.- 2.5/2; Pepich P.- 1.5/3 - Maxa L. ml.- 3/1.5; Vondrášek M.- 3/1.5; Jenis J.- 1/3.5; Krška J.- 0/4.5.
Lásenice B - GC N. Bystřice A 8:10 (29:35), Shejbal R.- 3.5/1; Sochna V.- 3.5/1; Němec P.- 1/3.5; Koutný M.- 0/4.5 - Běhan M.- 4.5/0; Kinšt O.- 2.5/2; Mátl L.- 2/2.5; Pokorný M.- 1/3.5.
Dírná A - Dačice A 3:15 (19:47), Čoudek M.- 2/2.5; Spurný J.- 1/3.5; Košner P.- 0/2; Sekyra J.- 0/2.5; Hanzlík V.- 0/4.5 - Havlík V.- 4.5/0; Kelbler P.- 3.5/1; Štěpánek A.- 3/1; Havlík Z.- 2.5/0; Havlík M.- 1.5/1.
OKRESNÍ PŘEBOR III.

5. kolo:
N. Včelnice B - Č. Velenice E 18:0 (54:7)
, Němeček J.- 4.5/0; Šindelář R.- 4.5/0; Šuhájek F.- 4.5/0; Gulikáš L.- 4.5/0 - Fiala J.- 0/4.5; Čábelka J.- 0/4.5; Stašek J.- 0/4.5; Vondrys P.- 0/4.5.
Novosedly B - K. Řečice B 5:13 (23:44), Maryška R.- 3/1.5; Čechová L.- 1/3.5; Nalezený A. st.- 1/3.5; Kvapil D.- 0/4.5 - Smolík T. ml.- 4.5/0; Krieg B.- 3.5/1; Michal M.- 3.5/1; Budík R.- 1/1; Smolík J.- 0.5/2.
Č. Velenice D - Slovan J. Hradec C 4:14 (18:47), Košumberský F.- 1.5/3; Schandl L.- 1/3.5; Strouha F.- 1/3.5; Vlačiha V.- 0.5/4 - Hunal M.- 4.5/0; Kotraba P.- 4/0.5; Reiter J.- 3/1.5; Hloušek K.- 2.5/2.
Suchdol C - Chlum C 18:0 (54:8), Průcha K.- 4.5/0; Lakatoš A.- 4.5/0; Šubrt J. ml.- 4.5/0; Peloch M.- 4.5/0 - Trsek M.- 0/4.5; Outlý R.- 0/4.5; Brabec P.- 0/4.5; Pepich P.- 0/4.5
6. kolo:
Č. Velenice E - Chlum C 6:12 (27:40)
, Vondrys P.- 2.5/2; Hauk P.- 1.5/3; Čábelka J.- 1/3.5; Stašek J.- 1/3.5 - Trsek M.- 4.5/0; Pepich P.- 3.5/1; Brabec P.- 3/1.5; Pepich P.- 1/1; Outlý R.- 0/2.5.
Č. Velenice D - Suchdol C 1:17 (12:53), Tóth Š. st.- 1/3.5; Vlačiha V.- 0/0.5; Schandl L.- 0/4; Košumberský F.- 0/4.5; Strouha F.- 0/4.5 - Průcha K.- 4.5/0; Šubrt J. ml.- 4.5/0; Peloch M.- 4.5/0; Lakatoš A.- 3.5/1.
Novosedly B - Slovan J. Hradec C 1:17 (17:53), Šrajbr M.- 1/3.5; Čechová L.- 0/4.5; Kvapil D.- 0/4.5; Maryška R.- 0/4.5 - Plucar O.- 4.5/0; Reiter J.- 4.5/0; Kotraba P.- 4.5/0; Hunal M.- 3.5/1.
N. Včelnice B - K. Řečice B 9:9 (34:34), Šindelář R.- 3.5/1; Gulikáš L.- 2.5/2; Němeček J.- 1.5/3; Šuhájek F.- 1.5/3 - Smolík T. ml.- 4/0.5; Krieg B.- 2/2.5; Smolík J.- 2/2.5; Michal M.- 1/3.5.