Mužstvo od Lužnice podlehlo Písku 0:3 na zápasy i v loňském finále, letos nechtělo souboj o prvenství ukončit stejně rychle, ale po úvodních dvou prohraných duelech u Otavy mělo před sebou těžký úkol.

Hráči Suchdola si ovšem věřili a také fandové doufali, že nejdou na poslední střetnutí sezony. Na Gráfovec jich přišlo tradičně velké množství a vytvořili výtečnou atmosféru, v níž se domácímu celku povedlo otevřít skóre. Vedoucí branku vstřelil Matěj Tácha na začátku 7. minuty.

Písecký favorit avšak už po necelých čtyřech minutách stav srovnal a ve druhé třetině utekl do vedení o dvě branky. Snížit na 2:3 dokázal Suchdol až v 59. vteřině třetího dějství, když se trefil Marek Hadrava. Po této brance si domácí tým vypracoval převahu, nutil Písek k chybám, ale dotáhnout některou z šancí k úspěchu se mu nepodařilo.

Hlavní zásluhu na tom měl gólman Jiří Fišer, jenž nedisciplinované hosty mnohokrát podržel. V sedmiminutovém nepřetržitém oslabení neinkasoval, naopak jeho spoluhráč Lukáš Volf v početní nevýhodě dal čtvrtý gól Písku, jenž tak obhájil druholigový titul.

František Kubal, trenér Suchdola: „Písek vyhrál zaslouženě, byl ve finále lepší, patří mu naše gratulace, ale já děkuji svému týmu za celou sezonu, poděkování zasluhují taktéž naši fanoušci, kteří chodí ve velkém počtu a na zápasy play-off jich přicházelo ještě více.“

SK Suchdol – ŠD Písek 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky a asistence: 7. Tácha (Hadrava, V. Dlugoš), 31. Hadrava (Tácha, V. Dlugoš) – 10. Přibyl (R. Volf), 21. Tajbl (O. Gába), 27. L. Volf (Rod), 41. L. Volf. Střely na branku: 20:22. Vyloučení: 6:9, z toho Přibyl (Písek) 5 min. + do konce zápasu. Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Soukup – Martis. Diváci: 113.
Konečný stav série: 0:3 (0:6, 1:5, 2:4).
Suchdol: F. Janák – Apfelthaler, Hadač, J. Laurinc, Matoušek, Schandl, Smutný, Šísl – Bednář, M. Dlugoš, V. Dlugoš, Fical, Hadrava, Kalát, V. Kubal, Lakatoš, Tácha.

Konečné pořadí II. ligy sk. Jih: 1. HC Švantlův Dvůr Písek, 2. SK Suchdol nad Lužnicí, 3. TJ Datels Blatná, 4. SK Pedagog České Budějovice, 5. HBC Zliv, 6. HBC Prachatice B, 7. SK Beer Stars Pluhův Žďár, 8. HC Dranreb Nová Včelnice.