V prvním poločase ale Jihočeši drželi příznivý výsledek 10:12. „První poločas byl vcelku dobrý. Ale přišlo mi, že nemáme takovou jiskru, ten náboj, který nás zdobil v předchozích zápasech,“ mrzelo trenéra Vladislava Jordáka.

„Přišlo mi, že nevěříme tomu, že můžeme Duklu porazit,“ hledal příčiny, proč se jeho svěřenci o výhru více nervali. „Ale neodvedli jsme špatný výkon,“ dodává.

Po prvním vyrovnaném poločase přišla smršť obhájce bronzu z loňského ročníku. A domácí doplatili na nepříliš přesnou mušku. „Na to, kolik jsme toho neproměnili, to byl přijatelný výsledek. Škoda těch šancí,“ říká Jordák.

Druhý poločas, který Jiskra prohrála 8:15, nebyl tak jasný, jak by se dle výsledku mohlo zdát. „V závěru jsme hodně inkasovali, proto skóre tak narostlo. Našich osmnáct branek je hodně málo na jakékoliv družstvo, s tím se vyhrávat nedá, natož s Duklou,“ sdělil kouč.

Ten postrádal kvůli disciplinárnímu trestu oporu Jakuba Šulce, který bude chybět týmu i v neděli v Přerově. A tam chce Třeboň bodovat.