V sobotu 120 lyžařů, v neděli šedesát. Taková je bilance 1. ročníku závodu, který byl zorganizován v Nové Peci u Lipna. „Jsme mile překvapeni, já ani takový optimista nebyl,“ usmíval se Jan Kůrka, vítěz střeleckého závodu na OH v Mexiku, který byl jedním z patronů.

Ve stopě se objevila i Květa Jeriová – Pecková. „Běžím ale jen mimo závod,“ usmívala se na startu. Jenomže na patnáctikilometrové trase prohnala i výrazně mladší soupeřky. Přiběhla na čtvrtém místě. Jako první se v cílové rovince objevila prachatická zkušená závodnice Šárka Grabmüllerová. Dokázala stlačit čas dokonce pod hodinu. „Byla to krásná trať, ale musím přiznat, že mi byla trochu zima, špatně se dýchalo,“ popisovala v cíli prvního ročníku.

Na vítězku čekala celá řada atraktivních odměn a také Pohár šéfredaktorky centrální redakce Deníku Jany Heřmánkové. „To je velice milá pozornost, byla bych ráda, kdyby se z tohoto závodu stala tradice, příští rok určitě přijedu,“ nechala se slyšet vítězka nedělního závodu na 15 kilometrů. Mezi ženami obsadila druhé místo Pavla Zahálková a třetí skončila Iva Cigánková. V hlavní kategorii mužů vyhrál třicetikilometrový závod Zbyněk Pela v čase 1:.39, 34, který porazil Luďka Švejdu a Jiřího Veselého. „Těšíme se na druhý ročník,“ vzkazují organizátoři.