Ve Svitavách mají diváci basketbal rádi a přišla jich spousta navzdory tomu, že Tuři jim v poslední době doma příliš radosti nedělali. Prohráli sice v domácím prostředí pětkrát za sebou, ale tentokrát před sebou měli jindřichohradecké Lvy, nad kterými v této sezoně pokaždé zvítězili. Jihočechům opět nikterak zvlášť neutekl začátek, po koši slovinského rozehrávače Mateje Venty vedli ve 3. minutě 4:3. Sice poté přišly čtyři hluché minuty hostů, kdy údobí prohráli 0:10, ale i s tím se dokázali vypořádat. Hlavně díky 8 bodům Romana Zachrly Lvi 23 vteřin před prvním klaksonem vyrovnali na 21:21. Úvodní dějství ovšem nakonec prohráli, neboť takzvaný „buzzer-beater", tedy tříbodové zakončení se sirénou, trefil Tomáš Macela. Tento koš jakoby Tury nažhavil k dalšímu velkému ataku, na konci 16. minuty totiž už měli k dobru jedenáctibodový náskok (44:33). Neuvěřitelně přesné střelbě Svitav, na níž se podíleli všichni basketbalisté, kteří do zápasu nastoupili, dokázala konkurovat snad jen odvaha Venty a trojková trefa Erika Eismana. V závěru poločasu hosté stáhli skóre až na pětibodový rozdíl (47:52), jenže poté se technickými chybami, jichž za celé utkání udělali jedenáct, připravili o lepší výchozí pozici pro druhou půli.

Po obrátce se očekával nápor šelem z J. Hradce, avšak ten se dlouho nedostavoval, bylo to spíše naopak, jelikož náskok domácího celku stále rostl. Ve 26. minutě zasmečoval do koše hostů polský pivotman Pawel Mróz, jenž nejvíce ze všech připomínal opravdového jaka z asijských velehor, který zvýšil na 71:57, což vyzvalo kouče BK Lions Karla Forejta k tomu, aby si vzal oddechový čas. Těžko zvědět, co o time-outu svému týmu poradil, ale dvě trojky opětovně výborného Ondřeje Dygrýna, body Venty a Jana Tomance vrátily hosty rychle do zápasu. Čtyřiadvacet sekund před koncem třetího dějství Lvi prohrávali již jen 73:76. Při vstupu do poslední čtvrtiny ztráceli hosté na Tury pět bodů, což bylo hratelné, pokud Jihočeši vzali v potaz fakt, že Svitavám doma v předchozím kole nestačil k?výhře ani šestnáctibodový náskok. Bohužel pro hosty nyní nástup do posledního kvartálu Qantu vyšel, po koších Martina Sýkory a Macely znovu vedlo dvojciferným rozdílem. Pak však k náporu opět zaveleli Venta s Dygrýnem, přidal se k nim Lukáš Kraus a stav téměř srovnali (83:85). Potom přišly znovu hloupé zbytečné ztráty míče hostů, čehož dokázal využít především domácí Jiří Jelínek, jenž se mohl chlubit neskutečnou střeleckou potencí a svůj velký podíl na tom, že BK Lions prohraje se Svitavami i počtvrté, měla přesná ruka nestárnoucího kapitána Turů Pavla Miloše.

V příštím kole nadstavby hrají jindřichohradečtí Lvi už zítra doma proti Levhartům z Chomutova (18 hodin).

SVITAVY – J. HRADEC 102:96 (24:21, 56:47, 78:73)
Sestavy a body: Jelínek 24, Miloš 15, Macela 12, Mróz 11, Moravec 9, Deloach 8, Teplý 8, Šindelář 6, Sedlák 6, Sýkora 3 – Venta 27, Tomanec 23, Kraus 16, Dygrýn 13, Zachrla 9, Eisman 3, Pavlík 3, Čech 2, Vošlajer, Fröhde.
Trojky: 10:11. Fauly: 23:27.
Trestné hody: 19/18:19/15.
Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Linhart. Diváci: 700.