Soutěž se pro tento ročník oblékla do nového kabátu. Sedmnáct mužstev se utkalo dvoukolově každý s každým a po odehrání dvaatřiceti zápasů má na kontě nejvíce bodů Baník Sokolov, který se tak stal vítězem základní části.
Černý Petr naopak zůstal mužstvu Klatov. Podle nového systému soutěže Klatovy hrát baráž nebudou a přímo sestupují do krajské ligy.
Ostatní týmy, tedy ty, které se umístily na prvním až šestnáctém místě, rozehrají mezi sebou již tuto sobotu osmifinále play off.
Hraje se na tři vítězná utkání a série začíná na ledě lépe umístěného mužstva v dlouhodobé části.
Kohouti Tábor, kteří skončili na třetím místě, přivítají v sobotu na svém ledě nováčka z Trutnova. Tým z podhůří Krkonoš se do druhé ligy kvalifikoval před touto sezonou na úkor českobudějovického David servisu a v tabulce obsadil čtrnácté místo.
V Táboře dopadl vzájemný duel mezi Kohouty a Trutnovem jasně ve prospěch Jihočechů 6:1, v Trutnově byli úspěšnější domácí v poměru 4:1. „O soupeři jsme nespekulovali. Soustředili jsme se na své výkony a s tím, že budeme hrát s Trutnovem, jsme spokojeni. Bereme to, jak to je, víc k tomu nemám co říct. Jedinou nepříjemností je vzdálenost, například do Jindřichova Hradce by to bylo zkrátka blíž," přijímá neutrálně trenér Tomáš Matušík osmifinálového soupeře z Trutnova.
Nechybělo zase tak příliš a na jihočeské derby v osmifinále druhé ligy klidně mohlo dojít. Patnáctý Jindřichův Hradec se umístil za Trutnovem v těsném závěsu jen s dvoubodovým odstupem. Na jindřichohradecký Vajgar tak čeká v osmifinále play off druhá Kobra Praha.
Doma Vajgar s Kobrou prohrál 2:3, odveta minulou sobotu v Praze již měla jasnější průběh a domácí favorit vyhrál 7:3. „Na straně Kobry je velká kvalita, ale my se pokusíme v sérii obstát se ctí. Na podzim jsme dokázali Kobře vzdorovat lépe, od té doby však náš kádr oslabil a nyní budeme rádi, když neuděláme ostudu. Prioritou však pro mě je, udržet v lize naší juniorku," říká na rovinu trenér Vajgaru Jindřichův Hradec Jaroslav Brabec.
Ostatní osmifinálové dvojice: Sokolov – Klášterec nad Ohří, Kolín – Moravské Budějovice, Vrchlabí – Bílina, Jablonec nad Nisou – Pelhřimov, Žďár nad Sázavou – Řisuty, Nymburk – Děčín.