Fio Basket do zápasu dvou nejslabších týmů soutěže nastoupil s novou akvizicí na postu pivotmana, se Srbem Ratko Petričem (213 cm). Připraven byl do hry i rekonvalescent Theodor Dlugoš. Hosté již postavili Jana Kozinu a Radka Pumprlu, kteří se uzdravili. Stále ale postrádali Briana Sullivana a Jana Tomance.

Do hlediště jindřichohradecké městské sportovní haly dorazila nejpočetnější návštěva sezóny, která nebrala nic jiného než první vítězství. Bohužel se nedočkala, jelikož přemotivovaným domácím hráčům nevyšlo v zápase skoro nic. První koš inkasovali v 51. vteřině, v polovině 4. minuty už prohrávali 4:11. Za první čtvrtinu ztratili 6 balónů, ze 16 střel proměnili šest. Brno 9 z 15, ale 4 míče získalo a jen o 2 přišlo.

První čtvrtinu Fio Basket prohrál o 11 bodů. Nervozita z jeho hráčů zršela, snažili se alespoň vše vynahradit bojovností. Ve druhé periodě se to docela dařilo, pomohli si útočným doskokem, snížili až na čtyřbodový rozdíl (14. – 22:26). Odstup půltuctu bodů drželi dlouho a přestože nakonec měli v půli devítibodové manko, věřili všichni, že po změně stran tým zabere ještě více.

Zdroj: Youtube

Jenže vše bylo úplně naruby. Jindřichohradečtí basketbalisté dali ve třetí čtvrtině pouze 3 koše ze hry. Soupeři odevzdali 5 míčů, nebyli schopni téměř žádný doskočit. Brnu ale vycházelo všechno. Brzy bylo jasné, že se J. Hradec nezvedne ani proti němu. S tím, jak se Fio Basketu nic nedařilo, ztratili jeho hráči víru ve své schopnosti, přestali i bojovat a zápas skončil jejich debaklem. Příští kolo čeká Fio Basket ve středu 3. ledna od 17:45 hod. v Kolíně.

Stanislav Zuzák, hrající asistent trenéra Baket Fio banky: „Brno mělo v předchozích zápasech nízkou úspěšnost střelby, ale proti nám se mu střelecky velmi dařilo. Přestřílelo nás ve dvojkách i trojkách, kde střílelo s úspěšností šedesát procent. My jsme naopak stříleli hrozně. Soupeři tam spadlo skoro všechno, nám téměř nic. Brno šlo za výhrou více, má ji zaslouženě. Na doskoku bylo lepší, my jsme nebyli schopni zahrát kloudně rychlý protiútok. Nemůžeme konkurovat nikomu, když máme jen tři dvojciferné střelce a oba Američané dají pouze po čtyřech bodech.“

Roman Pišný

Basket Fio banka J. Hradec – MMCité+ Brno 63:87 (13:24, 35:44, 49:67)
Sestavy a body: Sinadinovič 15, Petrič 14, Zuzák 13, Fait 6, Robinson 4, Upchurch 4, Bašta 3, Stegbauer 2, Kantůrek 2, V. Novák, Fical – Barry 28, Kereselidze 17, Primorac 12, Mays 10, Brandenberg 9, Hrabovský 8, R. Pumprla 2, Kozina 1, Nehyba, Jedovnický, Vašát. Šestky: 20/15:21/16. Trojky: 4:9. Fauly: 21:18. Rozhodčí: Baloun – Lukeš – Salvetr, 900 diváků.