V házenkářské extralize na sebe narazí Petržalové

„Půjdeme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit. Soupeř není úplně v optimálním rozpoložení, navíc se potýká s velkou marodkou. To by pro nás mohla být šance v případě, že podáme výkon na hranici našich současných možností,“ tvrdí třeboňský trenér Karel Petržala.

Ten nebude mít s největší pravděpodobností k dispozici Kejvala, který má potíže se zápěstím, a post druhého gólmana vedle Jareše zřejmě zaujme talentovaný dorostenec Brcháň. „Šimánek byl totiž na horách a týden s námi netrénoval,“ vysvětluje kouč.

A co by na Duklu mohlo platit? „Zkusíme praktikovat vysunutou obranu 3 – 3. Sice nemáme tento způsob hry příliš zažitý, ale osvědčil se nám už minule v Prešově, kde jsme s domácím favoritem díky tomu dlouho drželi krok,“ připomněl týden starou porážku 28:39 na východě Slovenska.
Střetnutí s Duklou bude mít navíc především pro Petržalu velmi pikantní příchuť, neboť branku soupeře hájí jeho syn Tomáš.

„Ne, opravdu se nehecujeme. Jsme spolu samozřejmě v častém telefonickém kontaktu, ale na tohle řeč většinou nepřijde. Ale je pravda, že jsem mu v neděli povídal, že je dobře, že Dukla vydřela vítězství o jediný gól na palubovce poslední Bystřice, protože prohrát dvakrát za sebou by pro ni nebylo moc důstojné,“ směje se Petržala senior v narážce na zítřejší duel.

Zdeněk Prager