V 17 hodin rozehrají utkání 21. kola Zubr extraligy, v domácím prostředí přivítají nebezpečný tým Karviné. Ten je momentálně na pátém místě tabulky, na kontě má o šest výher více než Jihočeši.

Karviná vyhrála v minulém kole na palubovce Kopřivnice 33:26 a Třeboň se tak přiblížila po vítězství nad Přerovem na jediný bod na osmé místo. A pokud Jiskra uspěje a Kopřivnice doma podlehne favorizované Dukle Praha, bude osmá. Jedno kolo před koncem základní části by tedy výhra nad Karvinou potěšila.

„Už s tím kalkulujeme, před námi je 120 minut ve dvou zápasech, my potřebujeme minimálně dva body,“ říká trenér Vladislav Jordák.

Na utkání se těší nejen fandové házené u rybníka Svět, ale i všichni hráči. „Karviná je hodně atraktivní soupeř, se kterým jsme na jeho domácí půdě hráli velice vyrovnaný zápas. Pokud chceme pomýšlet na play off, musíme zkusit bodovat,“ podotýká kouč.

A svému týmu věří. „Kluci jsou v pohodě. Teď jsme vyhrávali, hrajeme dobře a předvádíme divákům hezký sport. Popereme se o body.“
I tentokrát Jordák oblékne dres a vyběhne na hřiště. „Hrát budu,“ potvrzuje. Nerad mluví o tom, v jaké formě jsou jeho svěřenci.

„Každý zápas je jiný. A v jaké jsme pohodě, ukáže až hra. Zdravé jádro týmu, které vybojovalo poslední body, je v pohodě. A o něj se budu opírat i v posledních dvou zápasech, které nás čekají,“ podotýká třeboňský trenér.