V loňské sezoně se bez velké opory Jakuba Šulce plahočili extraligou, mnoho vítězství nenasbírali, nakonec se jen těsně zachránili. Do té letošní sezony ale vlétli parádně. Ze sedmi utkání tři vyhráli, v sobotu by na jejich konto mohla přibýt další dvoubodová radost do tabulky. Představí se totiž od 17 hodin na palubovce nováčka ve Dvoře Králové.

Tým třeboňské Jiskry by měl být kompletní, v plné síle a lačný po vítězství. „Jsme na tom dobře. Po těch zápasech, které jsme vyhráli, máme chuť do hry. To, co teď předvádíme, je opravdu kvalitní sport. Tedy kromě té poslední výhry s Kopřivnicí, ta na můj vkus moc líbivá nebyla,“ říká kouč Jihočechů Vladislav Jordák. „Ale důležité jsou body,“ podotýká.

I přes vítězný konec proti Kopřivnici nebyl příliš spokojen s obranou. „Doufám, že ji zlepšíme. Máme na to ještě čas na tréninku, více se na ni soustředíme. Jedeme zabojovat o body,“ burcuje.

Dvůr Králové ještě letos v Zubr extralize nebodoval, po sedmi kolech má na svém kontě stále nulu. Po taktické stránce by měli být Třeboňští připraveni. „Byl jsem se na jejich zápas asi dvakrát nebo třikrát podívat. Víme, co od nich můžeme čekat,“ tvrdí Vladislav Jordák.

I tentokrát bude spoléhat na oporu svého celku Jakuba Šulce, jenž byl s devíti brankami proti Kopřivnici nejlepším střelcem. „Minulý zápas byl jeho. Měl ho plně ve své režii. V současnosti je to největší osobnost týmu,“ říká.