Jiskra zklamala především v útočné fázi, o čemž svědčí pouze 21 vstřelených gólů. Nad snaživým soupeřem vedla úplně na začátku 2:1 a pak krátce po změně stran 16:15. Jenže od tohoto okamžiku se Úvalům povedla pětibranková šňůra na 20:16, což byl rozhodující moment utkání. Přestože se Třeboň ještě třikrát dotáhla na rozdíl jediné trefy, domácí házenkáři už vedení uhájili.

„Určitě jsme chtěli postoupit a mít možnost zahrát si další kolo proti kvalitnímu prvoligovému nebo extraligovému soupeři. Bohužel, zápas se nám moc nepovedl. V obraně jsme zahráli svůj slabší průměr, i když jsme inkasovali pouze 22 gólů, ale útok zase zklamal. Neproměňovali jsme své šance a někteří hráči hráli s velikou bojácností, což osobně nechápu,“ konstatoval hrající kouč Třeboně David Čapek.

Ten oproti minulé sezoně, v níž Jiskra obsadila druhou příčku a hrála s rezervou pražské Dukly baráž o účast v I. lize, spatřuje výkonnostní propad.

„Zapadli jsme do takové druholigové šedi a je to dáno tím, že trénujeme v malém počtu hráčů. Kvalita přípravy se zkrátka musela někde projevit. Úvaly nás předčily bojovností, což je další aspekt na který jsem před zápasem upozorňoval. Ale nedá se nic dělat, musíme se teď zkoncentrovat na začátek ligy,“ podotkl trenér.

Druholigovou soutěž mužstvo z lázeňského města zahájí v neděli 24. září od 18 hodin soubojem s béčkem Nového Veselí, tedy obhájcem prvenství ve skupině Jihovýchodní Čechy.

Sokol Úvaly – Jiskra Třeboň 22:21 (13:12)
Nejvíce branek: Krista 7/1, Taitl 6, Kroupa 2, Seidl 2, Francl 2, Hejnic 2/1 – Brchaň 6/2, Kubík 5, Brabec 3, Bürger 2, Zahradník 2. Sedmimetrové hody: 2/2:2/2. Vyloučení: 2:4. ČK: 0:1 (Sechovec). Rozhodčí: Hájek, Kozler.