Na domácí palubovce tak Valaši zůstávají v nové sezoně i nadále bez ztráty kytičky. Po devíti odehraných zápasech mají bilanci šesti výher a tří porážek. Jihočeši jsou devátí.

Výtečnou zprávou zjistili fanoušci hned na začátku utkání. Do sestavy se totiž po šesti týdnech vrátil pivot Tomáš Bechný, který chyběl kvůli zraněnému kolenu šest týdnů. Přidal se tak k dalšímu dlouhodobému marodovi Stržínkovi, který naskočil do sestavy už o kolo dříve v Lovosicích.

Domácí od začátku byli pány na hřišti a ukazovali, že jsou v domácím prostředí silní. I když bylo v první půli, a potažmo i v celém zápase, na obou stranách poměrně hodně technických chyb, domácí drželi otěže utkání jasně ve svých rukou. Agresivní vysunutou obranou 2–4, za kterou výborně chytal Malina, nutili soupeře k chybám a z následných brejků získali brzy uklidňující náskok. Zubřané vedli velmi rychle 3:0, 7:2 a už v poločase měli sedmibrankový náskok.

I po změně stran se mohli domácí přít o defenzivu v čele s Malinou a později i střídajícím Orságem a náskok utěšeně narůstal. Nakonec domácí bez sebemenších problémů zvítězili na Jihočechy o třináct branek a rázně tak dali zapomenout na předchozí prohru v Lovosicích. „Jsme rádi, že jsme splnili povinnost. Domácí zápasy jsou v letošním modelu extraligy mimořádně důležité, z tohoto pohledu jsme spokojeni,“ hodnotil vítězný duel trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

I přes jasný průběh a třináctibrankovou výhru však našel na hře svého týmu i slabší místa. „I když jsme vyhráli vysoko, náš výkon určitě nebyl úplně ideální. U některých hráčů jsem postrádal bojovnost, přístup byl v některých chvílích laxní. Kdyby těchto slabších chvilek nebylo, mohli jsme vyhrát i větším rozdílem. Nicméně nejhlavnější je pro nás výhra a tu máme,“ podotkl Jiří Mika.

ZUBŘÍ – TJ JISKRA LÁZNĚ TŘEBOŇ 35:22 (15:8)

Zubří: Malina, Orság – Hrstka 13/5, Číp 5, Stržínek 5, Bechný 3/1, Horký 3, Jurka 3, Pernica 1, Randýsek 1, Šustáček 1, Mézl, Mika, Dědek

Třeboň: Loskot 5, Kotlaba 4/1, Kostelecký 3, Měchura 3. Rozhodčí: Novotný, Větrovský. Sedmimetrové hody: 8/6 – 3/1. Vyloučení: 3:7.

Diváci: 490. Sled: 3:0, 7:2, 10:5, 13:7, 18:9, 21:10, 25:13, 31:18, 33:22.