Závod patří do série Europa Cup, ale účast nebyla tentokrát tak velká jako třeba na Gardě. Silný vítr umožnil závodit pouze jeden den, kdy se odjely tři rozjížďky.

"V silném větru se českým závodníkům, kteří na rozbouřených vlnách trénovali tři dny před akcí pod vedením Štěpána Novotného a Johany Rozlivkové, dařilo. Dny, kdy se pro silný vítr nezávodilo, využil tým k dalšímu tréninku," upřesnila manažerka Českého svazu jachtingu Eva Skořepová.

Ve třídě ILCA 4 mezi dívkami zvítězila Kristýna Flosmanová z Jiskry Třeboň, jež navíc skončila celkově druhá i mezi chlapci). Druhé místo obsadila Helena Hýžová a na třetí dojela Linda Dokoupilová, obě z Jachtklubu Brno. Hýžová zároveň vyhrála kategorii do 16 let a Flosmanová s Dokoupilovou obsadily první dvě místa v kategorii do 18 let.

Mezi chlapci ve třídě ILCA 4 byl nejlepší z našich závodníků na 10. místě Michal Rais z SK Štětí, který zároveň obsadil čtvrtou příčku v kategorii do 18 let. V olympijské třídě ILCA 6 skončila mezi ženami na 13. místě Markéta Kališová z Jachtklubu Brno a zároveň byla třetí v kategorii U19. V olympijské třídě ILCA 7 dojeů na 37. místě (15. U21) Andrew Lawson z JK Staré Splavy a na 41. místě (17. U21) Mikuláš Vaszi z SK Štětí.